Memoriał Kmiecików – 22.10

Memoriał Kmiecików – 22.10

22 października 2016 Wyłączono przez redakcja

22 października w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113 odbędzie się memoriał dziennikarzy Brygidy i Dariusza Kmiecików oraz ich syna Remigiusza.

zrzut-ekranu-2016-10-09-o-08-06-53Rodzina zginęła w 2014 roku w wyniku wybuchy gazu w katowickiej kamienicy. Dariusz Kmiecik uwielbiał grać w piłkę nożną, dlatego właśnie na sportowo jego bliscy, przyjaciele i znajomi chcą uczcić pamięć rodziny. W tym roku wydarzenie zorganizowane zostanie w Chorzowie. Zadecydowały o tym względy rodzinne – dziennikarz wychował się w Chorzowie, trenował piłkę nożną u Gerarda Cieślika, chodził na mecze Ruchu.

W turnieju weźmie udział około 10 zespołów, część z nich tworzyć będą koledzy po fachu Brygidy i Dariusza Kmiecików. W Chorzowie zagrają między innymi drużyny TVN, TVP, Gazety Wyborczej, Urzędu Miasta Chorzów czy Urzędu Miasta Katowice. W składzie TVN-u wystąpić mają m.in. Tomasz Sianecki, Dariusz Łapiński, Krzysztof Skórzyński czy Grzegorz Kajdanowicz. Impreza będzie mieć wymiar charytatywny – podczas jej trwania przeprowadzona zostanie licytacja gadżetów, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz dzieci zmagających się z chorobami.

Jedną z pamiątek będzie koszulka piłkarskiej reprezentacji Polski z autografami. Obok rywalizacji drużyn, odbędzie się także spotkanie pokazowe, w którym zagrają byłe gwiazdy śląskiej piłki, z Edwardem Lorensem na czele. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest