Robert Łuszcz nowym komendantem

4 października 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła
44-212739

fot. KMP Gliwice

Dariusz Brandys, który przez ostatnie cztery lata pełnił w naszym mieście funkcję komendanta policji, przeszedł na emeryturę. Jego miejsce zajął podinsp. Robert Łuszcz. Wczoraj, 3 października, odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego szefa chorzowskiej KMP.

– Pożegnanie dotychczasowego komendanta oraz wprowadzenie nowego, odbyło się punktualnie o godz. 13:00, w budynku Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. W uroczystości udział wzięli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, Prezydent Miasta Chorzów i przedstawiciele miasta, kierownictwo Prokuratury Rejonowej w Chorzowie, przedstawiciele straży pożarnej, straży miejskiej i podmiotów na co dzień współpracujących z chorzowską policją – informuje KMP Chorzów.

Dariusz Brandys służbę w policyjnym mundurze pełnił przez 25 lat. Swoją karierę rozpoczynał jako starszy asystent wydziału kryminalnego, a następnie naczelnik wydziału dochodzeniowo–śledczego KRP w Jaworznie. W 1998 roku objął stanowisko specjalisty, a dwa lata później eksperta wydziału prezydialnego KWP w Katowicach. W 2002 roku został zastępcą komendanta policji w Dąbrowie Górniczej. W 2005 roku objął funkcję szefa KMP w Będzinie, a pięć lat później – w Mysłowicach. Do chorzowskiej komendy policji trafił w 2012 roku zastępując na stanowisku komendanta KMP Roberta Sokołowa. W 2002 roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej odznaczył go Srebrnym Krzyżem Zasługi, a w 2006 roku Złotym Krzyżem Zasługi.

Nowy szef mundurowych w Chorzowie rozpoczął służbę w 1994 roku w oddziale prewencji policji w Katowicach. Od 1995 roku w Komisariacie II Policji w Katowicach pełnił obowiązki na stanowiskach dzielnicowego i detektywa. W kolejnych latach był członkiem wydziału ds. przestępczości samochodowej, a następnie wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu KMP w Katowicach. W 2010 roku został zastępcą komendanta policji w Chorzowie, a dwa lata później – w Gliwicach. W 2014 roku powrócił do Katowic jako zastępca komendanta miejskiego. W czerwcu ub.r. został zastępcą śląskiego komendanta wojewódzkiego.

– Podczas zakończenia uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia oraz zaproszeni goście życzyli nowemu komendantowi satysfakcji z pełnionej służby, uznania w oczach podległych mu funkcjonariuszy oraz dobrej współpracy z samorządami i społecznością lokalną – informuje chorzowska komenda policji.

KMP/TB

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest