„Szpagat” -Joanna Chojnacka

„Szpagat” -Joanna Chojnacka

2 października 2016 Wyłączono przez redakcja

Wyjątkowa opowieść o samotności, zdradzie i miłości. Aleksander Biernacki w życiu kochał naprawdę tylko Hannę. Kobietę, którą obdarzył uczuciem, z wyrachowaniem zeswatał z Michałem, swoim najlepszym przyjacielem.

Teraz, w cieniu niedawno wybudowanego Pałacu Kultury Aleksander Biernacki przeżywa drugą młodość. Byłe kochanki i dwuznaczna przeszłość zaprzątają głowę profesora anglistyki. Po latach spędzonych na emigracji, Biernacki nie potrafi odnaleźć swojego miejsca, a starzy przyjaciele zapomnieli o jego istnieniu. Szpagat to książka o stracie i winie, ale też o namiętności. Niezwykła opowieść o tym, że raz odrzuconego uczucia można już nigdy nie odzyskać.

„Cyniczny podrywacz tęskniący za miłością. Smutek i melancholia. Poszukiwania życiowego spokoju. Wszystko w tonacji blue, w mało barwnych czasach powojennych. A jednak ta powieść iskrzy, jest dynamiczna, przeraźliwie smutna i rozpaczliwie prawdziwa. Debiut Joanny Chojnackiej zgłębia męską perspektywę na samotność. Hipnotyzuje swoim fatalizmem. Mocna rzecz!” – napisał o tej powieści Jarosław Czechowicz.

Wydawnictwo Czwarta Strona

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest