Ruch spłacił pierwszy milion

Ruch spłacił pierwszy milion

23 października 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Do końca października Ruch Chorzów powinien oddać miastu 6 mln zł. Taka kwota zasiliła bowiem konto klubu w br., w ramach pierwszej transzy pożyczki, która umożliwiła „Niebieskim” uzyskanie licencji PZPN i kontynuowanie gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do tej pory do miejskiej kasy wpłynął jednak tylko 1 mln zł…

Ruchowi Chorzów S.A. pozostało zatem zaledwie 8 dni na spłatę pozostałych 5 mln zł. – Zgodnie z ustaleniami, o których mogliście przeczytać w dzisiejszym wywiadzie (w katowickim „Sporcie” przyp. red.) z prezydentem Andrzejem Kotalą, informujemy, że Ruch spłacił pierwszy milion z pożyczki otrzymanej od miasta – poinformował w piątek klub za pośrednictwem facebooka.

rPrzypominamy, że w połowie marca zarząd klubu zwrócił się z prośbą do prezydenta Andrzeja Kotali, o udzielenie pożyczki w wysokości 18 mln zł. Bez finansowego wsparcia ze strony miasta klub nie otrzymałby licencji na grę w Ekstraklasie, co poskutkowałoby spadkiem do IV ligi.

Radni zdecydowali się upoważnić prezydenta do zwiększenia limitu udzielania pożyczek i postanowiono o przyznaniu klubowi pomocy finansowej. Bezpośrednio z budżetu miasta wpłynęło na konto klubu 6 mln zł. Pozostałe 12 mln pożyczyła Ruchowi spółka gminna Centrum Przedsiębiorczości. Ta kwota ma zostać zwrócona do 2020 r., w transzach po 3 mln zł rocznie.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest