Wszystkich Świętych – objazdy, darmowa komunikacja miejska i dodatkowe patrole

Wszystkich Świętych – objazdy, darmowa komunikacja miejska i dodatkowe patrole

30 października 2016 Wyłączono przez redakcja

Zmiana organizacji ruchu

W związku z nadchodzącym okresem Wszystkich Świętych, Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie informuje, że od 31 października (poniedziałek, godziny poranne) do 1 listopada (wtorek, godziny wieczorne) wprowadzone zostaną następujące zmiany organizacji ruchu w sąsiedztwie cmentarzy:

  1. Rejon cmentarza (przy kościele św. Ducha) przy ul. Dąbrowskiego: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. Omańkowskiej do rejonu węzła drogowego drogi wojewódzkiej nr 902 (Drogowa Trasa Średnicowa),
  2. Rejon cmentarza przy ul. Janasa: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na ul. Janasa na odcinku od skrzyżowania z ul. Opolską do skrzyżowania z ul. 3-go Maja,
  3. Rejon cmentarza (przy kościele św. Józefa) przy ul. Mariańskiej: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. św. Wojciecha do skrzyżowania z ul. Janasa.

Ponadto zamknięte dla ruchu kołowego zostaną następujące ulice:

  • Ul. Drzymały – odcinek od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do bramy cmentarza,
  • Ul. Cmentarna – odcinek od skrzyżowania z ul. Hajducką do skrzyżowania z ul. Urbanowicza,
  • Ul. Kalusa – cały przebieg ulicy.

W ciągu ulicy Kordeckiego w ww. okresie wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów prowadzony z kierunku ulicy Hajduckiej w kierunku ulicy Częstochowskiej.

Darmowa komunikacja miejska

wszystkich-swietychW związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych, KZK GOP zachęca do skorzystania z komunikacji miejskiej. We wtorek 1 listopada, pasażerowie będą mogli podróżować wszystkimi liniami KZK GOP za darmo. Jak co roku przygotowane zostały również ułatwienia w dojeździe do cmentarzy. Autobusy i tramwaje pojadą częściej, zostaną także uruchomione dodatkowe linie, które będą kursować w Chorzowie, Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu i Będzinie, Knurowie oraz Czeladzi. Cmentarze w naszym mieście połączy linia C7.

Dodatkowe patrole 

Podczas Wszystkich Świętych planowana jest oczywiście akcja policyjna „Znicz 2016”. Działania policji ruchu drogowego będą polegały między innymi na dążeniu do utrzymania płynności ruchu z wykorzystaniem ręcznej regulacji ruchem, eliminowaniu z ruchu nietrzeźwych uczestników czy udzielaniu informacji zainteresowanym o czasowych zmianach organizacji ruchu i miejscach parkingowych wokół cmentarzy.

Funkcjonariusze straży miejskiej w ramach rutynowych służb wynikających z harmonogramu będą w szczególności patrolować okolice cmentarzy. W zakresie zadań tych patroli znajdą się przede wszystkim działania prewencyjne, zapobiegające czynom zabronionym, związanym ze świętem. Dodatkowo zostaną zorganizowane wspólne patrole policji i straży miejskiej. Do zadań tych patroli będzie należało zapobieganie aktom dewastacji i kradzieży na terenie cmentarzy oraz zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby. Działania te będą realizowane jeszcze przed 1.11.

(źródło UM Chorzów)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest