Peneplena Travel Festival

Peneplena Travel Festival

30 października 2016 Wyłączono przez redakcja

30.11-03.12.2016 r. odbędzie się 28.Peneplena Travel Festival – X Chorzowski Tydzień Podróży. Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Przyjaciół Słowaka ( organizacja pożytku publicznego) oraz Koło Geografów „Peneplena” działające w Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie (znanym bardziej pod popularną nazwą „Słowak”) oraz Chorzowskie Centrum Kultury.

penelepaKoło Geografów „Peneplena” jest organizatorem jedynych w Europie szkolnych wypraw geograficznych, a najczęściej penetrowanym przez jego członków rejonem świata jest Azja południowa i południowo-wschodnia ( choć jedna z wypraw objęła także swym zasięgiem Afrykę). Celem naszych wyjazdów jest poznawanie środowiska przyrodniczo -geograficznego, historii oraz zróżnicowania etnicznego i religijnego licznych krajów świata, tak bardzo różnych od naszego własnego. Podobne idee przyświecają Chorzowskiemu Tygodniowi Podróży, który, choć jedynie za pomocą rzutnika, ma na celu ukazanie rozmaitych regionów świata, mniej lub bardziej dostępnych, i szerzenie wiedzy na ich temat.

PatronatPubliczność będzie miała okazję do wysłuchania wielu prelekcji znanych i doświadczonych podróżników, alpinistów, geografów, podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych, kiedy w murach naszej szkoły i Chorzowskiego Centrum Kultury gościło wielu prelegentów i setki słuchaczy. W latach ubiegłych gościliśmy m.in. Krzysztofa Wielickiego, Artura Haj zera, Elżbietę Dzikowską i wielu innych pasjonatów podróży.

Festiwal skierowany jest głównie do studentów i uczniów z Chorzowa i miast ościennych, choć cieszy się również zainteresowaniem przedstawicieli „bardziej dojrzałych podróżniczo” kategorii wiekowych. Zwracamy się do Państwa z prośbą o objęcie patronatem 28. Peneplena Travel Festival – X Chorzowskiego Tygodnia Podróży. W zamian oferujemy możliwość umieszczenia nazwy Patrona na stronie Koła Geografów Peneplena w zakładce festiwalowej, umieszczenie nazwy Patrona na plakatach rozpowszechnianych w Chorzowie i innych miastach konurbacji górnośląskiej (około 500 egzemplarzy), wywieszenie banerów reklamowych na terenie Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Chorzowskiego Centrum Kultury w trakcie trwania imprezy

Patronat naukowy nad 28. Peneplena Travel Festival -X Chorzowskim Tygodniem Podróży objęło Polskie Towarzystwo Geograficzne. Liczymy, podobnie jak w latach ubiegłych, na udział mediów w organizacji przedsięwzięcia i upowszechnianiu informacji na jego temat.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest