Bilans akcji „ZNICZ”

5 listopada 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

40-381293Policjanci podsumowali trwającą od 28 października do 2 listopada akcję „ZNICZ”. W ciągu sześciu dni na chorzowskich drogach doszło do 14 zdarzeń drogowych, w których nie odnotowano rannych. Niestety wśród zatrzymanych był jeden kierowca, który wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu…

W przeprowadzeniu akcji na terenie Chorzowa zaangażowanych zostało 150 policjantów ruchu drogowego, 7 strażników miejskich oraz 22 uczniów klasy policyjnej, którzy czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych i patrolowali okolice cmentarzy. – W trakcie przedłużonego weekendu, na śląskich drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W Chorzowie odnotowano 14 zdarzeń drogowych, w których nie było osób rannych. Niestety, policjanci zatrzymali też jednego kierującego, który wsiadł za kierownicę po alkoholu – informuje chorzowska komenda.

Wg relacji funkcjonariuszy, problem nietrzeźwych kierowców, wciąż jest bardzo niepokojącym zjawiskiem, którego od wielu lat nie potrafią zniwelować. – W tym roku na Śląsku zatrzymano 199 takich kierujących. Rok wcześniej było ich 189, a w 2014 r. – 172. W Zabrzu policjanci drogówki zatrzymali 4 osoby pod wpływem alkoholu. Niejednokrotnie kierowcy po zakrapianym obiedzie, czy kolacji, podróżują z całą swoją rodziną, która zgadza się na to, że pijany za kierownicą naraża ich życie i zdrowie, stanowi też zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego – dodają policjanci.

Źródło: KMP Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest