Czas na łyżwy!

28 listopada 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

p1020232-300x225W tym sezonie zimowym, entuzjaści jazdy na łyżwach, ponownie będą mogli korzystać z dwóch chorzowskich ślizgawek. Pierwsza, znajdujące się nieopodal Centrum Handlowego AKS, zostanie otwarta już w najbliższy czwartek. Na tafli „Białego Orlika” będzie można pojeździć dopiero w przyszły poniedziałek.

Początkowo planowano, że obydwa lodowiska zostaną otwarte tego samego dnia. Jednak z powodu awarii agregatu, „Biały Orlik” znajdujący się przy ul. 3-go Maja, będzie czynny dopiero od 5 grudnia. – Wszyscy chętni będą mogli już korzystać z tafli lodowisk oraz pełnego wyposażenia obiektu, zgodnie z ustalonym harmonogramem ślizgawek. Najmłodszym, stawiającym dopiero pierwsze kroki na lodzie, udostępniane będą „pingwinki” – informuje Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.

Jeśli tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, obydwa lodowiska będą czynne aż do marca przyszłego roku. Do dyspozycji łyżwiarzy oddana zostanie wypożyczalnie i szlifiernia. Godziny otwarcia lodowisk nie różnią się od tych z ubiegłego sezonu zimowego (od niedzieli do czwartku: 10:00 – 20:00; a w piątek i sobotę: 10:00 – 21:00). Także ceny pozostaną bez zmian. Za bilet normalny zapłacimy 6 zł, za ulgowy – 4 zł. Wypożyczenie pary łyżew na 45 minut to z kolei koszt 7 zł, szlifowanie – 5 zł. Depozyt pozostanie bezpłatny.

mikolaj-300x200

fot.: MORiS Chorzów

We wtorek, 6 grudnia o godz. 17:00, na lodowisku przy ul. Katowickiej pojawi się gość specjalny. – Będzie słodko, śpiewająco i kolorowo. Święty Mikołaj, jak co roku, rozda dzieciom prezenty. Tego dnia dzieci i młodzież będą mogły skorzystać ze ślizgawki za symboliczną złotówkę. Rodzice zainteresowani „kontaktem ze Świętym Mikołajem” mogą zgłaszać się do Działu Organizacji Imprez MORiS pod nr tel. 32 2411 111, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00 – informuje rzecznik prasowy chorzowskiego urzędu miasta.

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest