Mamy złoto!

29 listopada 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Dawid Zawada zdobył złoty i srebrny medal podczas Mistrzostw Europy IMAF, które odbyły się w miniony weekend w Bośni i Hercegowinie. Zawodnik na co dzień trenuje w szkółce karate Chi-ryu-aiki-jitsu, działającej przy AKS Chorzów.

W tegorocznych Mistrzostwach Europy organizacji IMAF rywalizowali ze sobą zawodnicy z trzynastu krajów – Bośni i Hercegowiny, Serbii, Czarnogóry, Chorwacji, Macedonii, Szwecji, Danii, Holandii, Belgii, Austrii, Niemiec, Rosji i Polski. 18-letni Dawid Zawada startował w kategorii „freestyle” oraz „kobudo tradycyjne”. W tej pierwszej zdobył złoty, a w drugiej – srebrny medal.

Przebieg zawodów relacjonował nam ojciec i jednocześnie trener medalisty. – Być może zabrzmi to nieskromnie, ale liczyłem na większą konkurencję. Polacy zdominowali te mistrzostwa. Do walki momentami włączali się tylko Rosjanie. W tej chwili nie mamy sobie równych w Europie – mówił Stanisław Zawada.

– Zdobyte medale są efektem naszej ciężkiej pracy. Jest jeszcze parę detali, które Dawid mógłby poprawić, ale uważam, że wypadł bardzo dobrze – zaznacza Stanisław Zawada. Jak zwycięstwo przyjął sam zawodnik? – Z dużym spokojem, jak na prawdziwego mistrza przystało. To skromny chłopak. Zdobywa cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości – dodaje ojciec świeżo upieczonego Mistrza Europy.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest