Święto Niepodległości i 6 tyś. uczestników

Święto Niepodległości i 6 tyś. uczestników

11 listopada 2016 Wyłączono przez redakcja

Ponad 6 tysięcy ludzi odwiedziło dzisiaj obiekty treningowe Stadionu Śląskiego podczas pikniku rodzinnego, który został zorganizowany w Święto Niepodległości pod hasłem: „Na Śląskim – w kształcie Polski”.

img_6243-kopiaO godz.15.00 wszystkie osoby, które weszły w przygotowany wcześniej kontur Polski, podniosły do góry białe i czerwone podkładki tworząc gigantyczną polską flagę w kształcie Polski. Układanie „żywej mozaiki” filmowane było za pomocą drona.

– Wydaliśmy ponad 4 tysiące białych i czerwonych podkładek wchodzącym dziś na nasze obiekty treningowe – mówi Krzysztof Klimosz, prezes zarządu spółki Stadion Śląski. – Mniej więcej tyle osób mogło ułożyc z nami biało-czerwony kształt Polski, a było jeszcze sporo osób, które skorzystało z naszych licznych bezpłatnych atrakcji.  

– Wielkim zainteresowaniem cieszyły się pojazdy militarne z Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu prezentowane przez Małą Armię „Grupę Śląsk”. Tradycyjnie nie zabrakło czołgu oraz pojazdów KRIS i ZIS – podkreśla Jolanta Fujawa organizująca imprezę z ramienia spółki Stadion Śląski.

img_6276-kopiaOprócz wojskowych atrakcji, były także sportowe – pokazy gry w speed-ball oraz strzelanie z broni laserowej oraz kulturalne – występy orkiestry dętej Batory, cheerleaderek AtriA i zespołu LOCO. Pokaz musztry paradnej zaprezentowali uczniowie z XIV Liceum Ogólnokształcącego z Katowic, a ratownictwa medycznego ze Śląskiej Chorągwi ZHP. Specjalny pokaz z psem przygotowała chorzowska Policja. Nie zabrakło też Policji Konnej z Chorzowa oraz maskotki śląskiej Policji – Sznupka. Dzięki chorzowskim strażakom media mogły filmować i robić zdjęcia z kilkudziesięciometrowej wysokości w specjalnej zwyżce.

Najmłodsi, za darmo, mogli skorzystać ze zjeżdżalni, dmuchanych zamków, samochodów elektrycznych i innych zabaw.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest