Ruch spłacił połowę

10 listopada 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

ruch_chorzow-1-2Wraz z końcem października minął termin spłaty pierwszej transzy pożyczki zaciągniętej od miasta przez Ruch Chorzów S.A. W tym czasie spółka oddała jedynie 1,5 mln zł. Dziś do miejskiego budżetu wróciło drugie tyle.

– Kolejne 1,5 mln wpłynęło dzisiaj na konto miasta – spółka Ruch Chorzów uregulowała tym samym połowę pierwszej transzy pożyczki, której udzieliło jej miasto. Spółka nie dotrzymała terminu spłaty raty, który upłynął pod koniec października – informuje Karolina Skórka z biura prasowego chorzowskiego urzędu miasta.

Spółka będzie musiała przedstawić miastu wyjaśnienia dot. niedotrzymania terminu. – Zgodnie z zapisami umowy, 7 listopada miasto dostarczyło spółce wezwanie do zapłaty brakującej kwoty oraz wyznaczyło dodatkowy termin spłaty (do 14 dni roboczych, czyli do końca miesiąca). Do dzisiaj Ruch Chorzów wpłacił 3 mln z należnych 6 mln, które obejmowała pierwsza transza – wyjaśnia Karolina Skórka.

Przypominamy, że w połowie marca zarząd klubu zwrócił się z prośbą do prezydenta Andrzeja Kotali, o udzielenie pożyczki w wysokości 18 mln zł. Bez finansowego wsparcia ze strony miasta klub nie otrzymałby licencji na grę w Ekstraklasie, co poskutkowałoby spadkiem do IV ligi.

Radni zdecydowali się upoważnić prezydenta do zwiększenia limitu udzielania pożyczek i postanowiono o przyznaniu klubowi pomocy finansowej. Bezpośrednio z budżetu miasta wpłynęło na konto klubu 6 mln zł. Pozostałe 12 mln pożyczyła Ruchowi spółka gminna Centrum Przedsiębiorczości. Ta kwota ma zostać zwrócona do 2020 r., w transzach po 3 mln zł rocznie.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest