Nie bądź sam

23 grudnia 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

fot.: Park Śląski

W tym roku, organizowana przez Mikołaja Rykowskiego „Wigilia dla samotnych”, odbędzie się w dwóch miejscach. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, a także w hali MORiS w Chorzowie. Oczywiście 24 grudnia.

– Nawet 1000 osób będzie mogło wziąć udział w Wigilii dla samotnych, która odbędzie się 24 grudnia w Hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113. Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 14.00, skierowane jest przede wszystkim do osób samotnych i bezdomnych, które nie mają z kim spędzić tego wyjątkowego, świątecznego dnia. Oprócz tradycyjnego posiłku, potrzebujący będą mogli spędzić czas w miłej atmosferze, uświetnionej programem artystycznym oraz innymi atrakcjami – informuje Karolina Skórka, rzecznik prasowy chorzowskiego urzędu miasta.

Na stoły trafi kilkaset kilogramów karpi, dorszy, sumów czy śledzi. Nie zabraknie również zupy grzybowej, a także czerwonego barszczu czy ciasta. Wstęp będzie całkowicie bezpłatny. W ubiegłym roku, w organizację „Wigilii dla samotnych” zaangażowało się blisko 300 wolontariuszy. Wszystko wskazuje na to, że podczas tegorocznej, będzie ich jeszcze więcej.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Mikołaj Rykowski. W obecnej formie, organizowanej na szeroką skalę, akcja po raz pierwszy odbyła się cztery lata temu. Wówczas w projekt zaangażował się Park Śląski, udostępniając Halę Kapelusz, która od dłuższego czasu jest już zamknięta. Wcześniej właściciel Wioski Rybackiej przygotowywał wieczerzę w domu, a następnie z powodu ogromnego zainteresowania, w swojej restauracji.

– Marzyłem o tym, aby zrobić coś z rozmachem, dla ludzi, bez udawanej atmosfery – mówił Mikołaj Rykowski na kilka dni przed rozpoczęciem pierwszej wigilijnej uczty organizowanej wspólnie z Parkiem Śląskim. To marzenie – jak mogliśmy się przekonać w ciągu ostatnich lat – spełniło się. Prawdopodobnie przerastając oczekiwania samego pomysłodawcy.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest