Czy udziałowcy Ruchu Chorzów wycofają z Klubu miliony?

Czy udziałowcy Ruchu Chorzów wycofają z Klubu miliony?

23 grudnia 2016 Wyłączono przez redakcja

Po burzliwej sesji Rady Miasta zdecydowano 0 przedłużenia terminu spłaty pożyczki udzielonej Ruchowi Chorzów. Finalnie jak się okazuje Miasto zgodziło się na przeniesienie spłaty do końca lipca 2017 roku, lecz przedłużenie terminu jest niewielkim pocieszeniem w obecnej sytuacji chorzowskiego Klubu. Nowe oskarżenia, ostre komentarze i nerwowe dyskusje są codziennością chorzowskiego klubu, bowiem od dawna już wiadomo, że Niebiescy mają finansowe tarapaty.

Jak pisaliśmy juz wielokrotnie w temacie zadłużenia Klubu wobec Miasta to dla przypomnienia w marcu 2016 roku miasto udzieliło Niebieskim pożyczki w wysokości 18 mln złotych. Dzięki tej pożyczce zadłużony klub wykupił licencję i pozostał w Ekstraklasie na sezon 2016/17. Zarząd Ruchu Chorzów zobowiązał się zwrócić sześć milionów do końca października. Jedyne co osiągnięto w tej sprawie to porozumienie i przegłosowano prolongatę spłaty pożyczki do końca lipca 2017 roku.

Przesuniecie terminu spłaty zadłużenia Ruchu przegłosowano wyjątkowo niejednogłośnie. Obradom tej sesji Rady Miasta towarzyszyły ostre i nieprzychylne komentarze. Padły też słowa oskarżenia niegospodarności wobec zarządu klubu, a nawet władz miasta.

(źródło UM Chorzów; se.pl)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest