Pierwszy etap na ukończeniu

Pierwszy etap na ukończeniu

12 grudnia 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Trwają prace związane z realizacją projektu zagospodarowania terenu znajdującego się na obszarze „Osiedla Pod Arkadami” oraz „Osiedla Pod Platanami”. Pierwszy etap inwestycji, obejmujący budowę placu zabaw oraz schodów, ma się zakończyć w poniedziałek, 19 grudnia.

Nieopodal ul. Okrężnej, oprócz placu zabaw i siłowni plenerowej, mają powstać również korty tenisowe, boisko do piłki nożnej, wieża do wspinania, a także ścieżki pieszo-rowerowe. Zainstalowana zostanie również tyrolka. – Inwestycja potrwa trzy lata i będzie przeprowadzana etapami – informuje rzecznik prasowy urzędu miasta.

Koszt realizacji przedsięwzięcia wyniesie ponad 3 mln 600 tys. zł. Niespełna 830 tys. zł z tej kwoty pokryje dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej. Drugi etap inwestycji, polegający m.in. na utworzeniu siłowni plenerowej i budowie alejki, zostanie przeprowadzony w przyszłym roku. Trzeci i ostatni etap, zakończy się jesienią 2018 r.

O tym co znajdzie się na obszarze osiedli „Pod Arkanami” i „Pod Platanami” zdecydowali mieszkańcy, którzy uczestniczyli w konsultacjach społecznych. Odbyły się one 21 maja br., w chorzowskim magistracie. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

fot.: UM Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest