Tauron kupił sieć ciepłowniczą w Chorzowie Starym

Tauron kupił sieć ciepłowniczą w Chorzowie Starym

23 grudnia 2016 Wyłączono przez redakcja

W drodze przetargu ogłoszonego przez Elektrownię Chorzów, Tauron Ciepło kupił istniejące już sieci ciepłownicze „Prezydent” i „Barbara” w Chorzowie Starym. W skład sieci, oprócz ciepłociągu, wchodzi dodatkowa infrastruktura ciepłownicza – indywidualne i grupowe wymienniki ciepła, węzły cieplne oraz armatura CO i CWU.

Zakupiona sieć znajduje się z dzielnicy Chorzów Stary i kiedyś należała do chorzowskich Azotów. W jej skład oprócz ciepłociągu wchodzi dodatkowa infrastruktura – indywidualne i grupowe wymienniki ciepła, węzły cieplne oraz armatura centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

„Chorzów posiada duży potencjał w zakresie przyłączeń do sieci ciepłowniczej – mówi prezes Taurona Ciepło Jacek Uhryn – zarówno ze względu na zmianę sposobu ogrzewania w ramach likwidacji niskiej emisji, jak i rozwój miasta. Szacujemy, że rynek ciepłowniczy, który pozyskaliśmy dzięki zakupowi sieci w Chorzowie Starym będzie oscylował w granicach 7 MW.”

Jednym ze sposobów likwidacji niskiej emisji i smogu w miastach jest przyłączenie budynków do systemu ciepłowniczego. Tauron Ciepło planuje przeprowadzenie w najbliższych latach programu likwidacji niskiej emisji na terenie aglomeracji śląskiej, dzięki któremu wartość mocy zamówionej wzrośnie do roku 2020 o 150 MW.  Program zostanie dofinansowany ze środków unijnych przyznawanych przez WFOŚiGW.

(źródło: Tauron; energetyka.wnp.pl; energetykacieplna.pl)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest