Bezpieczne ferie 2017

Bezpieczne ferie 2017

12 stycznia 2017 Wyłączono przez redakcja

Dzieci i młodzież z województwa śląskiego rozpoczynają w poniedziałek zimową przerwę w nauce. Część młodych ludzi wyjedzie na ferie, wiele jednak pozostanie w domach. Niezależnie od tego, gdzie spędzą czas odpoczynku ważne, żeby spędzili go bezpiecznie. Policjanci z chorzowskiej drogówki będą kontrolować autokary przewożące dzieci na zimowiska.

W ramach programu „Bezpieczne ferie 2017″ policjanci chorzowskiej drogówki będą kontrolować autokary. Kontroli będzie poddany stan techniczny pojazdu, jak również stan trzeźwości kierowcy. Kontrola będzie odbywała się na bieżąco, po otrzymaniu zgłoszenia. W związku z duża liczbą kontrolowanych autokarów, prosimy o składanie zgłoszenia z jednodniowym wyprzedzeniem, wszelkie informacje pod numerem telefonu 32 77 15 290 lub 32 77 15 255.

Policjanci będą prowadzili działania profilaktyczne, promujące bezpieczne zachowania w trakcie zimowego wypoczynku. Ważne jest, aby spędzanie wolnego czasu przez dzieci i młodzież w okresie ferii zimowych nie odbywało się bez uwagi dorosłych. O bezpieczeństwo na stokach zadbają natomiast mundurowi z patroli narciarskich. Zdrowy rozsądek i odpowiedzialność pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków. Z okresem zimowym związane są pewne specyficzne zagrożenia, których trzeba unikać.

(źródło KMP Chorzów)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest