Wesołe Miasteczko będzie miało największy rollercoaster w Europie środkowo-wschodniej

Wesołe Miasteczko będzie miało największy rollercoaster w Europie środkowo-wschodniej

12 stycznia 2017 Wyłączono przez redakcja

Dla ocieplenia styczniowych prognoz pogodowych podajemy, że już latem tego roku w lipcu będziemy mogli skorzystać z niesamowitych wrażeń jakich dostarczy rollercoaster z naszego Wesołego Miasteczka. Tatry Mountain Resorts (TMR) inwestują w Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie 26 mln euro do lata 2017 r. to budowany w ramach inwestycji rollercoster będzie największą tego typu kolejką w Europie Środkowej i Wschodniej.

Nasz portal pisał już o tym fakcie kiedy Słowacy przejęli w maju 2015 r. chorzowskie Wesołe Miasteczko. W ramach inwestycji na Śląsku powstaną  m.in. nowe strefy tematyczne oraz wysoki na 40 m rollercoaster o nazwie Lech.Budowany we współpracy z duńska firmą Vekoma obiekt będzie największą tego typu kolejką w Europie Środkowej i Wschodniej. Długość trasy sięgnie w sumie 1 kilometra, a wagoniki będą się rozpędzać do prędkości 95 km/h.

Wokół rollercostera zostanie utworzona strefa tematyczna, nawiązująca do czasów prasłowiańskich. Śląskie Wesołe Miasteczko rozpocznie w tym roku sezon 29 kwietnia 2017 r., a rollercoster przewiezie pierwszych pasażerów 1 lipca 2017 r.

(źródło: WNP.PL )

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest