Tauron Ciepło i CEZ Chorzów przebadają płuca Chorzowian

Tauron Ciepło i CEZ Chorzów przebadają płuca Chorzowian

12 stycznia 2017 Wyłączono przez redakcja

Już niebawem, bo za ok 2 tyg. specjalne badania diagnozujące stan płuc, materiały obrazujące szczegóły problemu niskiej emisji i maseczki dla mieszkańców z powodu wysokiego stężenia zanieczyszczeń w ostatnich dniach. W mobilnym punkcie będą również przeprowadzane prelekcje nt. sposobów walki z niską emisją,

Wszystkie te badania będzie można wykonać w specjalnym namiocie Tauron Ciepło i CEZ Chorzów, który stanie już niebawem w Chorzowie. W styczniu podczas wysokiej emisji zanieczyszczeń badania takie przeprowadzono już w Katowicach 10 stycznia w  ścisłym centrum. Za dwa tygodnie namiot pojawi się także w Chorzowie.

Chorzowianie, którzy odwiedzą taki punk pomiarowy punkt będą mogli poddać się badaniu spirometrycznemu, które jest pierwszym krokiem w diagnozowaniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc – POChP. (Schorzenie powodujące nieodwracalne ograniczenie przepływu powietrza przez drogi oddechowe, skraca życie nawet o kilkanaście lat i w bardzo wielu przypadkach spowodowane jest bezpośrednio złą jakością powietrza).

Jest to kolejna akcja przybliżająca problem niskich emisji. Tauron Ciepło i CEZ Chorzów chcą proponować możliwości zmiany sposobu ogrzewania mieszkań. W dniach krytycznych, kiedy byłyby przekroczone normy emisji zanieczyszczeń, namiot będzie podświetlany na czerwono. Pracownicy Tauron-a wraz z CEZ Chorzów chcą rozdawać mieszkańcom certyfikowane maseczki które skutecznie zatrzymują wiele szkodliwych pyłów i gazów.

(źródło internet, energetyka, tauron)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest