Zadbają o bezpieczeństwo

Zadbają o bezpieczeństwo

11 stycznia 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Mimo że ferie rozpoczynają się dopiero w przyszłym tygodniu, to policja przygotowuje się do nich już teraz. Mundurowi będą przeprowadzać kontrole autokarów, którymi dzieci z chorzowskich szkół już wkrótce wyruszą na zimowy wypoczynek. W całym kraju sprawdzane będą również m.in. obiekty wypoczynkowe.

Dla najmłodszych ferie to czas relaksu i zabawy, dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo – okres wzmożonej pracy. Dlatego od najbliższego piątku rusza akcja „Bezpieczne ferie 2017”, której celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży. Do 27 lutego służby oraz inspekcje będą prowadzić wzmożone kontrole, a także sprawdzać tzw. miejsca zorganizowanego wypoczynku.

– Służby monitorować będą wszystkie formy wypoczynku zorganizowanego, zarówno w miejscowościach wypoczynkowych, jak i w miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży. W ramach podjętych działań odbędą się m.in. wzmożone patrole narciarskie, przeprowadzenie kwalifikacji obiektów wypoczynkowych, w tym szczególnie pod względem ich stanu technicznego oraz sanitarno-higienicznego – informuje Śląski Urząd Wojewódzki.

Zanim dziecko wyruszy na zimowy wypoczynek, warto również poprosić policjantów o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, który zawiezie je na miejsce. By tak się stało, trzeba tylko dzień wcześniej zgłosić to na komendzie. – W ramach programu „ Bezpieczne ferie 2017„ funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego będą kontrolować autokary. Kontroli będzie poddany stan techniczny pojazdu, jak również stan trzeźwości kierowcy – przekonują chorzowscy policjanci.

Funkcjonariusze monitorować będą również sprzedaż i spożywanie napojów alkoholowych, szczególnie w miejscach zabaw i dyskotekach. Prowadzona będzie też akcja informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa młodzieży.


Źródło: KMP Chorzów, Śląski Urząd Wojewódzki

Fot.: policja.gov.pl

 

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest