Chorzów europejską stolicą goalballu?

Chorzów europejską stolicą goalballu?

12 lutego 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Trwają rozmowy dot. zorganizowania w naszym mieście Mistrzostw Europy w goalballu. Decyzja w tej sprawie zapadnie na przełomie lutego i marca.

– Na początku lutego gościliśmy w naszym mieście delegata IBSA (International Blind Sports Federation przyp. red.), pana Kari Räsänen, który przyleciał z Finladii. Wizyta związana była z pomysłem zorganizowania Mistrzostw Europy gr. B w Goalball w 2018 roku – informuje Karolina Skórka, rzecznik urzędu miasta.

W rozmowach uczestniczyli Marcel Jarosławski – przedstawiciel PZSN „START”, Piotr Szymala – przedstawiciel WSSiRN „START”, Alina Zawada – dyrektor MORiS Chorzów oraz tłumacz Kamil Obłucki. Delegat przyglądał się obiektom, w których mogłyby odbyć się mistrzostwa. Pod uwagę brana jest hala sportowa MORiS przy ul. Dąbrowskiego, a także hala Stadionu Śląskiego i Szkoły Podstawowej nr 37. Kari Räsänen brał również pod lupę m.in. chorzowską bazę hotelową oraz lotnisko w Pyrzowicach.

– Goalball to gra drużynowa dla osób niewidomych i słabowidzących. Została stworzona w 1946 roku przez Niemca Seppa Reindle i Austriaka Hansa Lorenzena w ramach doskonalenia sposobów rehabilitacji niewidomych weteranów II wojny światowej. W Chorzowie regularnie odbywają się zawody niższej rangi w tej dyscyplinie – informuje wydział promocji i komunikacji społecznej chorzowskiego urzędu miasta.

W Mistrzostwach Europy w tej dyscyplinie udział bierze 20 drużyn – 10 męskich i 10 żeńskich. O organizację turnieju stara się Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych „START”.

Fot. www.flickr.com

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest