Straż Miejska czyści miasto z wraków

Straż Miejska czyści miasto z wraków

12 lutego 2017 Wyłączono przez redakcja

Możesz się również dołączyć do czyszenie naszego miasta z wraków samochodowych. Jeżeli zauważyłeś w swoje najbliższej okolicy porzucony samochód, który nie posiada tablic rejestracyjnych, ma np. wybite szyby, potrzaskane reflektory czy podziurawiona karoseria to tylko niektóre objawy świadczące o tym, że dany samochód to porzucony wrak. zgłoś informację na Straż Miejską  telefon alarmowy 986 lub 32 241 61 45.

Porozrzucane w różnych częściach miasta wraki samochodów potrafią skutecznie popsuć estetykę otoczenia. Powody porzucania pojazdów są najróżniejsze. Mogą być to koszty naprawy przekraczające wartość samego auta, lub po prostu chęć uniknięcia wydatków związanych z usunięciem pojazdu.

Na szczęście zgłoszenia dotyczące porzuconych samochodów udaje się z biegiem czasu rozwiązać. 2 lutego dzielnicowi Straży Miejskiej po raz kolejny doprowadzili do odholowania dwóch nieużytkowanych od dłuższego czasu pojazdów, pozostawionych przy ul. Kochanowskiego i Żółkiewskiego w Chorzowie. Brak tablic rejestracyjnych, wybite szyby, potrzaskane reflektory czy podziurawiona karoseria to tylko niektóre objawy świadczące o tym, że dany samochód to porzucony wrak. Dodatkowo jeden z pojazdów nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC, o czym został powiadomiony fundusz gwarancyjny. Przypomnijmy, że zgodnie z art. 50a Ustaw y Prawo o ruchu drogowym pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub taki, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest