Mistrzostwa Europy w goalball w Chorzowie!

Mistrzostwa Europy w goalball w Chorzowie!

25 lutego 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Mistrzostwa Europy w Goalball grupy B 2018 odbędą się w Chorzowie! Impreza, której organizatorem zostało Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych „START” Katowice, odbędzie się w terminie od 22 do 30 września 2018 r.

Na początku lutego gościliśmy w naszym mieście delegata IBSA – pana Kari Räsänen, który przyleciał z Finladii. Wizyta związana była z pomysłem zorganizowania mistrzostw w Chorzowie. W rozmowach uczestniczyli Marcel Jarosławski – przedstawiciel Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”, Piotr Szymala – przedstawiciel WSSiRN „START”, Alina Zawada – dyrektor MORiS Chorzów oraz tłumacz Kamil Obłucki. Delegat oglądał obiekty sportowe, a także bazę hotelową oraz lotnisko w Pyrzowicach.

Mecze rozgrywane będą na dwóch halach: MORiS Chorzów oraz na hali sportowej Stadionu Śląskiego. Uczestnicy zakwaterowani będą w hotelu Focus w Chorzowie. W Mistrzostwach weźmie udział około 20 drużyn (po 10 drużyn męskich i żeńskich).

Goalball to dyscyplina paraolimpijska dla osób niewidomych i słabo widzących. Gra została stworzona w 1946r. przez Niemca Seppa Reindle i Austriaka Hansa Lorenzena w ramach doskonalenia sposobów rehabilitacji niewidomych weteranów II wojny światowej i uprawiana jest do dzisiaj również na Igrzyskach Paraolimpijskich. Goalball jest fascynującym sportem, gdzie po 3 zawodników z dwóch drużyn rywalizuje ze sobą na boisku o wymiarach 9m x 18m starając się zdobyć jak najwięcej bramek za pomocą specjalnej piłki z dzwoneczkami w środku – zawodnicy mają tu do dyspozycji jedynie zmysł słuchu.  Polska Kadra w Goalball od 2011r. utrzymuje się w dywizji B i stara się awansować do dywizji A.

Źródło: UM Chorzów

Fot.: www.freepik.com

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest