Uratowali niedoszłego samobójcę

Uratowali niedoszłego samobójcę

20 lutego 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Interweniujący na ul. Bytkowskiej policjanci zapobiegli samobójstwu, którego popełnieniem groził 24-letni mieszkaniec Chorzowa. Mężczyzna wspiął się na słup wysokiego napięcia i chciał z niego skoczyć. Dopiero rozmowa z negocjatorami odwiodła go od targnięcia się na własne życie.

Informację o mężczyźnie, który miał wspiąć się na słup wysokiego napięcia i grozić popełnieniem samobójstwa, otrzymał oficer dyżurny chorzowskiej komendy. – Policję zawiadomił kolega desperata. Patrol natychmiast pojechał we wskazane miejsce, gdzie na ul. Bytkowskiej w pobliżu zakładu „Alba” na słupie wysokiego napięcia, na wysokości około 15 metrów, znajdował się mężczyzna – informuje chorzowska policja.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, straż pożarna oraz pracownicy energetyki, którzy odcięli zasilanie. W bardzo krótkim czasie na miejsce dotarli czterej policyjni negocjatorzy z komendy wojewódzkiej w Katowicach. To właśnie oni przekonali desperata do rezygnacji ze skoku. – Po raz kolejny właściwa współpraca pomiędzy służbami oraz konsekwencja działań pozwoliły uratować życie człowieka – dodają funkcjonariusze.

Źródło: KMP Chorzów

Fot.: www.flickr.com

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest