Wycinka drzew do zmiany.

Wycinka drzew do zmiany.

21 lutego 2017 Wyłączone przez redakcja

Prezes PiS: przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione. Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione – zadeklarował w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii.

W poniedziałkowym spotkaniu w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej uczestniczyli też m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak, minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński (szef warszawskich struktur PiS), a także posłowie Jarosław Krajewski i Paweł Lisiecki. Według uczestników spotkania, z którymi rozmawiała PAP prezes ostro skrytykował ministerstwo środowiska za przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach. „Prezes powiedział, że jest przeciw tym rozwiązaniom i będzie ich zmiana. Stwierdził, że widać w tym prawie lobbing” – poinformował PAP warszawski polityk partii.

Od 1 stycznia 2017 r. obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach. Wycinka drzew i krzewów na własnej działce jest możliwa bez zgody urzędu pod warunkiem, że nie wiąże się z prowadzeniem działalności gospodarczej. Według poprzednich przepisów chcąc wyciąć drzewo na swojej posesji, należało wystąpić do wójta, burmistrza, prezydenta miasta o zezwolenie na takie działanie. Według posłów PiS, którzy byli autorami noweli, stanowiło to nadmierną i nieuzasadnioną ingerencję w możliwość wykonywania prawa własności nieruchomości.

Źródło: Serwis Informacyjny PAP
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest