Bieg Wiosenny tuż, tuż…

6 marca 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się pierwszy bieg 5. edycji Parkowej Korony Biegów. Do tej pory chęć udziału w Biegu Wiosennym zgłosiły 1164 osoby. Czy padnie kolejny rekord frekwencji?

Bieg Wiosenny wystartuje 12 marca o godz. 11:00 spod Hali Wystaw „Kapelusz”. Trasa – podobnie jak w latach ubiegłych – będzie przebiegać głównymi alejami Parku Śląskiego. W biegu głównym zawodnicy będą mieli do pokonania dwie 5-kilometrowe pętle. Rok temu wystartowało w nim 1469 zawodników oraz ponad dwieście dzieci.

To, że podczas zbliżającego biegu frekwencja będzie jeszcze wyższa, wciąż jest możliwe. Zapisy trwają do 11 marca. Wg organizatorów trasa Biegu Wiosennego nie jest szczególnie wymagająca. Jedynym problemem – po raz kolejny – może natomiast okazać się niekorzystna aura. Warto więc dobrze się ubrać, ponieważ podczas poprzednich edycji temperatura wynosiła zaledwie kilka stopni powyżej zera.

– W taką pogodę ważne, aby jak najdłużej mieć na sobie wierzchni strój i ściągnąć go dopiero przed samym startem. Biegniemy w cienkim, ale długim rękawie, chronimy też nogi, czapką i rękawiczkami okrywamy natomiast te elementy ciała, które najbardziej narażone są na wychłodzenie. Chodzi o to, aby nie tracić energii na dogrzewanie organizmu, by w całości można ją było spożytkować na wysiłek fizyczny, co przekłada się potem na wynik – mówi Katarzyna Zazgórnik-Sitz, organizatorka tegorocznej „Korony”.

Opłaty i biuro zawodów:

W zestawie startowym biegacze otrzymają ręcznik z parkową naszywką, numer startowy, wodę i medal, a także możliwość skorzystania z posiłku regeneracyjnego na mecie. Na bieg można się jeszcze później zapisać w biurze zawodów, w „Gołębniku”. Opłata startowa wynosi 60 zł w piątek 10 marca (w godz. 16:00-19:00) i w sobotę 11 marca (w godz. 12:00-18:00).

W dniu zawodów zapisy nie będą już prowadzone, a biuro zawodów przy Kanale Regatowym będzie otwarte od 7:30 do 10:30. W biegu dla dzieci wystartować może maksymalnie 150 zawodników we wszystkich czterech kategoriach. Starty odbędą się na Dużej Łące, między godziną 10:00 a 10:30.

Profil i mapa trasy:

Źródło: Park Śląski/własne

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest