Jak serialowy „Tulipan”

Jak serialowy „Tulipan”

9 marca 2017 Wyłączone przez Tomasz Breguła

Tym razem „maślane oczy” mu nie pomogły… Kryminalni z chorzowskiej „dwójki” zakończyli postępowanie przeciwko mężczyźnie, który działając niczym serialowy „Tulipan”, oszukał 37 osób.

Do Komisariatu Policji II w Chorzowie zgłosiła się młoda kobieta i zawiadomiła, że ktoś posługując się jej danymi założył fikcyjne konto na jednym z portali aukcyjnych. Jak ustalili śledczy, sprawcą okazał się znajomy pokrzywdzonej, który tłumacząc się chwilowymi problemami, poprosił ją o założenie konta bankowego. Młoda kobieta niczego nie podejrzewając spełniła prośbę i nie tylko założyła dla niego konto, ale również przekazała wszelkie swoje dane.

Oszust, wykorzystując udostępnione mu informacje, założył konto na jednym z portali aukcyjnych, a następnie proponował do sprzedaży przedmioty, których nie posiadał. Nie było to jedyne przestępstwo, jakiego się dopuścił. O podobną przysługę poprosił dwie inne kobiety, które również uwierzyły w jego historię i także założyły konta bankowe, które mu następnie udostępniły. Oszust myślał, że w ten sposób uda mu się uniknąć kary, jednakże nie udało mu się uśpić tym czujności śledczych. Ostatecznie usłyszał 37 zarzutów – głównie za oszustwa. Teraz o jego losie zdecyduje prokurator i sąd.

Źródło: KMP Chorzów

Fot.: www.freepik.com

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest