Czas na młodych!

Czas na młodych!

28 marca 2017 Wyłączone przez Tomasz Breguła

Już od przyszłego tygodnia będzie można zgłaszać swoje pomysły do kolejnej edycji konkursu „Kultura na Wolności”. Zwycięscy otrzymają mini-granty na ich realizację. Wnioski można składać od 3 kwietnia do 19 maja.

Projekt „Kultura na Wolności” jest adresowany do młodych mieszkańców centrum Chorzowa w wieku od 15 do 26 lat. Jednak w jego realizacji mogą uczestniczyć chorzowianie (i nie tylko) każdym wieku. Wszyscy też mogą z niego skorzystać. – Tym razem coś dla młodych. Startujemy z „Kulturą na Wolności” i programem mikro-grantów. Masz świetny pomysł związany z Chorzowem i kulturą? Zgłoś się! Wnioski przyjmowane są od 3 kwietnia do 19 maja – informuje Chorzowskie Centrum Kultury.

Zwycięskie pomysły otrzymają mikro-granty na ich realizację. Uczestniczyć w projekcie można na dwa sposoby: jako pomysłodawca i koordynator, a także jako osoba bezpośrednio uczestnicząca w jego realizacji. – Pośrednio korzyść z projektu powinni odczuć wszyscy mieszkańcy miasta, ponieważ zakładamy, że projekt „Kultura na Wolności” na tyle zainicjuje społeczny ruch kulturotwórczy, że przyczyni się on do rewitalizacji życia społeczno – kulturalnego centrum Chorzowa – z którego w większym lub mniejszym stopniu korzysta każdy mieszkaniec – czytamy na stronie internetowej ChCK.

Wnioski na działania w różnych formach (np. koncerty, pokazy filmowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty, kursy, wieczorki tematyczne, kluby dyskusyjne, graffiti itp.) mogą składać osoby indywidualne, grupy nieformalne i organizacje pozarządowe. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest