Parkingi w Chorzowie na smartfonach!

Parkingi w Chorzowie na smartfonach!

22 marca 2017 Wyłączono przez redakcja

Posiadasz smartfon? Będziesz mógł łatwo zaparkować w Chorzowie! Parkanizer jest platformą umożliwiającą zbieranie i udostępnianie danych o wolnych miejscach parkingowych. Dane zbierane z wielu źródeł są interpretowane i wyświetlane kierowcom oraz zarządcom stref parkingowych w postaci aplikacji mobilnej. Parkanizer to rozwiązanie ułatwiające znajdywanie miejsc parkingowych w mieście. Pomaga rozwiązać szereg miejskich problemów.

Na razie testujemy system na parkingu przy ul. Zjednoczenia. Jeśli aplikacja się sprawdzi, podobne rozwiązanie będziemy chcieli wprowadzić na pozostałych parkingach w centrum miasta – tłumaczy Dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie Piotr Wojtala.

Pilotażowym programem objęty został parking między szkołami ogólnokształcącymi przy ul. Zjednoczenia (odcinek od ul. Powstańców do ul. Dąbrowskiego). Na 29 miejscach parkingowych zainstalowane zostały specjalne czujniki. Dzięki nim, kierowcy będą mogli sprawdzić aktualną mapę miejsc postojowych w smartfonie lub na tablecie.

Wystarczy pobrać aplikację Parkanizer w App Store lub Google Play i wybrać lokalizację. Wolne miejsca oznaczone będą turkusowym kółkiem, a zajęte – szarym. Aplikacja wskazuje także miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, w tym celu wystarczy wybrać odpowiednie ustawienia. –  Mamy nadzieję, że wykorzystanie tego nowoczesnego rozwiązania w centrum miasta nie tylko ułatwi parkowanie, ale także usprawni ruch pojazdów  – dodaje dyrektor MZUiM-u.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest