Chorzowianin Roku 2016 wybrany.

Chorzowianin Roku 2016 wybrany.

22 kwietnia 2017 Wyłączone przez redakcja

19 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się podsumowanie konkursu „Chorzowianin Roku 2016”. Kandydatów do nagrody (przyznanej już po raz 20.) zgłaszali mieszkańcy, natomiast wyboru dokonała Kapituła Konkursu. Chorzowianinem Roku 2016 został Adam Lisek, pomysłodawca i prezes Chorzowskiego Bractwa Rycerskiego Bożogrobców.

Chorzowianin 2016

Prezydent Chorzowa Andrzej KOTALA i dr Adam Lisek prior Chorzowskiego Bractwa Rycerskiego Bożogrobców (fot. z portalu chorzow.pl)

Do tytułu nominowano w tym roku pięć osób: Jana Mieńciuka, działacza społecznego; Joannę Tabor, koordynatorkę wolontariatu w chorzowskim hospicjum; Adama Liska; Piotra Jarzębaka, czyli Flasha Chorzowskiego, zaangażowanego w działalność społeczno-charytatywną; Grażynę Widerę, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie, zaangażowaną m.in. w działalność Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Śląskiej. Celem przyznania tytułu „Chorzowianin Roku” jest wyróżnienie osoby związanej z Chorzowem, zaangażowanej w sposób szczególny w działalność na rzecz lokalnej społeczności, na różnych płaszczyznach jej funkcjonowania.

Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy!

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest