Niebieski marsz

Niebieski marsz

24 kwietnia 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, z czym chorzowianom kojarzy się kolor niebieski. Warto jednak wiedzieć, że ulubiona barwa kibiców Ruchu to także symbol solidarności z osobami z autyzmem. W związku z przypadającym na kwiecień Światowym Miesiącem Autyzmu, w Chorzowie trwa kampania społeczna, która ma uświadomić mieszkańców, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby autystyczne.

Pierwszy Śląski Szlak z Autyzmem

– Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że cukier jest kwaśny, śnieg gorący, a delikatne głaskanie i przytulanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem. Świat, który nie jest ani gorszy, ani lepszy, jest po prostu inny i zasługuje na nasze zrozumienie i akceptację – wyjaśnia Małgorzata Kolisko-Nagły, prezes fundacji Spectrum Liberi.

W ramach akcji wspieranej przez Urząd Miasta i Ruch Chorzów, podopieczni fundacji wyszli na murawę stadionu Ruchu podczas meczu z Pogonią Szczecin. Młodzi kibice trzymali w rękach niebieskie balony i otrzymali gromkie brawa. – W oczach rodziców pojawiły się łzy wzruszenia, że w tym wyjątkowym czasie nasze rodziny nie są same… Tego typu wydarzenia motywują nas i sprawiają, że takie kampanie są bardzo potrzebne i mają sens – przyznaje Kolisko-Nagły.

Kolejne wydarzenie w ramach „Pierwszego Śląskiego Szlaku z Autyzmem” odbędzie się 25 kwietnia. O godzinie 11:00 spod urzędu miasta wyruszy niebieski marsz poparcia. W pochodzie wezmą udział przedszkolaki i uczniowie z chorzowskich placówek oraz podopieczni fundacji. – Mamy nadzieję że do marszu przyłączą się także niebieskie rodziny – dodaje prezes fundacji Spectrum Liberi.

Pod szybem na dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. igrzyska z Flashem Chorzowskim, konkursy plastyczne i muzyczne, tory przeszkód i pokaz baniek mydlanych. Uruchomiony zostanie także punkt informacyjny prowadzony przez rodziców dzieci cierpiących na autyzm oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Impreza potrwa do godziny 14.00.

Źródło: UM Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest