Migrena i ból głowy.

Migrena i ból głowy.

10 kwietnia 2017 Wyłączono przez redakcja

Migrena, ból głowy. Migrena jest to jednostronny lub obustronny ból głowy występujący okresowo łącznie z zaburzeniami wegetatywnymi i wzrokowymi. Powstaje wskutek mózgowych zaburzeń naczynioruchowych.

Migrena może być chorobą przewlekłą powodującą uciążliwe, silne bóle głowy o charakterze napadowym. Często migrenowym bólom towarzyszy nadwrażliwość na światło i hałasy, nudności i wymioty. Przez wiele lat migrena była źle diagnozowana i źle leczona, a dolegliwości z nią związane traktowano jako trochę bardziej uciążliwy ból głowy. Dzisiaj wiadomo, że lekceważenie tego neurologicznego zaburzenia może mieć bardzo groźne następstwa dla zdrowia i życia pacjenta.

Nie należy ignorować objawów migreny. Po rozpoznaniu choroby, przy pierwszych napadach pacjent może nie wiedzieć, co dokładnie powinien zrobić, by poradzić sobie z bólem. Ważne jest, by obserwować swój organizm, tak aby wiedzieć, co w danym przypadku przynosi najlepsze rezultaty, co pozwoli na złagodzenie bólu i szybszy powrót do normalnej aktywności.

W przebiegu napadu można wyróżnić trzy okresy:

  1. Objawy wywołane niedokrwieniem mózgu,
  2. Silny ból głowy,
  3. Tępy ból głowy.

Pewnie wiesz jakie to uciążliwe… MR.PRODOTYK zachęca do współpracy. W celu umówienia terminu proszę o kontakt tel. 504009402. Pozdrawiam serdecznie Marcin Fremel MR. PRODOTYK

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest