Psie przysmaki i odznaka „Super Właściciela” albo mandat do 500 złotych – 10.04

Psie przysmaki i odznaka „Super Właściciela” albo mandat do 500 złotych – 10.04

7 kwietnia 2017 Wyłączono przez redakcja

Funkcjonariusze ruszą w miasto z psimi przysmakami i nalepkami „Super Właściciel”. Taki pakiet od Straży Miejskiej otrzymają chorzowianie, którzy sprzątają po swoich pupilach. Dla mieszkańców, którzy nie pamiętają o tym obowiązku, strażnicy będą mieć surowe kary – mandaty sięgające nawet 500 złotych. –  Niesprzątających łapiemy nie tylko podczas patroli pieszych, ale także dzięki miejskiemu monitoringowi i nieoznakowanemu samochodowi Straży Miejskiej. W tym roku właścicieli psów niedbających o porządek ukaraliśmy mandatami na łączną kwotę 4 450 zł – wyjaśnia Henryk Rusnak z chorzowskiej Straży Miejskiej.  – Z naszych obserwacji wynika, że po swoich psach najczęściej sprzątają ludzie w średnim wieku. Najgorzej jest na skwerach i w parkach, dlatego tam zwiększamy liczbę patroli – dodaje strażnik.

Kolejna edycja chorzowskiej akcji „Nie rób gańby” to nie tylko kary i nagrody, ale także kampania edukacyjna skierowana do najmłodszych chorzowian. Szkolny patrol Straży Miejskiej o nawyku sprzątania po psie będzie rozmawiać z uczniami i przedszkolakami. Dla maluchów przygotowano także konkurs plastyczny. Zwycięski rysunek pojawi się na tabliczkach, które w parkach przypominać będą właścicielom psów o ich obowiązkach.

– Chcemy zmienić złe nawyki wśród mieszkańców, ale także jak najszybciej nauczyć prawidłowego zachowania najmłodszych. Liczymy też na to, że mali chorzowianie zawstydzą swoich rodziców i przypomną im o obowiązku sprzątania po pupilu – tłumaczy Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Sponsorem psich przysmaków jest firma Tropical.

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest