Otwarcie sezonu lekkoatletycznego za nami

Otwarcie sezonu lekkoatletycznego za nami

4 maja 2017 Wyłączone przez Tomasz Breguła

W niedzielę na stadionie przy ulicy Lompy w Chorzowie odbył się mityng „Otwarcie Sezonu” 2017. Podczas zawodów znakomity wynik uzyskała Aleksandra Kokowska, która rzuciła młotem na odległość 61.96m. Nowy rekord życiowy zawodniczki jest o zaledwie 4 centymetry gorszy od minimum uprawniającego do startu podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy.

Niedzielny mityng rozpoczął się od konkurencji rzutu młotem kobiet i mężczyzn. W rywalizacji kobiet startowały cztery zawodniczki, a wśród panów rywalizowało pięciu w różnych kategoriach. Świetnie zaprezentowała się Aleksandra Kokowska, zawodniczka TS AKS Chorzów, która w pierwszym starcie w tym sezonie poprawiła rekord życiowy o ponad dwa metry, kończąc zawody z wynikiem 61.96m.

Do pełni szczęścia zabrakło… 4 centymetrów, bowiem tyle dzieliło ją od wypełnienia minimum Polskiego Związku Lekkoatletycznego na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy. – Szkoda tych 4 centymetrów, ale jestem w dobrej formie i wiem, że minimum jest w moim zasięgu. W pierwszej próbie młot poleciał na odległość 62.60m, jednak próba ta była spalona. Teraz jadę na obóz, a 13 maja startuje w Kielcach. Może tam się uda – mówiła Aleksadra Kokowska.

Na stadionie przy ulicy Lompy rozegrano łącznie rozegrano 19 konkurencji z podziałem na kategorie wiekowe. Bardzo dobre rezulty padły podczas biegu na dystansie 300m kobiet. Triumfowała w nim Małgorzata Zamora z wynikiem 41.90, która wyprzedziła Katarzynę Cieślar, a trzecia była zawodniczka TS AKS Chorzów – Agata Brandyk z nowym rekordem życiowym – 43.15. Po raz w karierze młotem ważącym 3 kilogramy powyżej 40m rzuciła Marta Jakubowska – 41.71m.

Źródło: materiały prasowe

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest