Trampoliny, suchy basen i sprzęt do rehablitacji – nowe przedszkole z oddziałami integracyjnymi

Trampoliny, suchy basen i sprzęt do rehablitacji – nowe przedszkole z oddziałami integracyjnymi

4 maja 2017 Wyłączone przez redakcja

Sala integracji sensorycznej, pokój światło – dźwięk i wanny rehabilitacyjne – to wszystko znajdzie się w nowym przedszkolu przy ul. Omańkowskiej w Chorzowie. W zabytkowym budynku powstanie nowoczesna placówka z oddziałami integracyjnymi. Po gruntownym remoncie do gmachu z początku XX wieku przeniesie się Przedszkole nr 9, które obecnie mieści się przy ul. Powstańców.

Z moich informacji wynika, że będziemy pierwszym w Polsce przedszkolem, w którym dzieci będą mogły korzystać z wanien rehabilitacyjnych. Terapię będziemy prowadzić także w sali integracji sensorycznej, m.in. na trampolinach, rowerkach i bieżni – wyjaśnia Krystyna Borkowy, dyrektor Przedszkola nr 9. Na maluchy czekać będzie także pokój światło – dźwięk z ruchomymi instalacjami świetlnymi i Czarodziejski Ogród z suchym basenem z piłeczkami.

Wizualizacje nowego przedszkola + aktualne zdjęcia budynku:

 

 

Więcej informacji o remoncie budynku przy ul. Omańkowskiej.

Zanim do budynku wejdą przedszkolaki, konieczna jest kompleksowa modernizacja. W dawnej szkole podstawowej wyburzona zostanie drewniana konstrukcja, w planach jest także remont sanitariatów i instalacja windy. Do zabytkowego gmachu dobudowany zostanie także nowy obiekt z kuchnią i salą na zajęcia teatralne, gimnastykę i rytmikę. Zmieni się również otoczenie: powstanie nowy plac zabaw i parking. Cała infrastruktura przystosowana będzie do potrzeb osób o różnym stopniu niepełnosprawności. Na realizację inwestycji miasto otrzymało dotację  unijną w wysokości 3 796 165 zł. Całkowity koszt przebudowy to ok. 8 mln zł. – To największa chorzowska inwestycja w  przedszkole od ponad 20 lat – wyjaśnia wiceprezydent Marcin Michalik. – Nie tylko tworzymy nowe miejsce dla dzieci, ale także przywracamy blask zapomnianemu zabytkowi – dodaje zastępca prezydenta miasta.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest