Industriada 2017

Industriada 2017

4 czerwca 2017 Wyłączono przez redakcja

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach włącza się w INDUSTRIADĘ i zaprasza na cykl działań w Chorzowie. Zaczynamy już w piątek 9 czerwca inauguracją imprezy, czyli muzycznym widowiskiem INDUstrument. Historia rytmu, na teren Kompleksu Sztygarka. W dzień INDUSTRIADY, 10 czerwca, zapraszamy na teren Huty Królewskiej, gdzie odbędą się warsztaty, performance i taneczny spektakl, a wszystko połączy temat hutnictwa.

Oficjalna inauguracja INDUSTRIADY

odbędzie się przy wieży wyciągowej Szybu Prezydent w Chorzowie 9 czerwca 2017.

Już od 18.30 zapraszamy na warsztaty muzyczne i plastyczne oraz do skorzystania ze strefy relaksu. Premierowe widowisko muzyczne INDUstrument. Historia rytmu rozpocznie się o 21.30. Spektakl pod muzycznym kierownictwem Pawła Romańczuka i w scenografii Matyldy Sałajewskiej, opowiada historię złożonej relacji człowieka, przyrody i maszyny. Na scenie wystąpi sześcioosobowy zespół instrumentalny, wykorzystujący m.in. specjalnie przygotowane, prototypowe instrumenty (np. steel cello, stahl cello, harfy kołowe, harfa obrotowa, ruchome dzwony wodne, i inne). W instrument przemieni się także sama wieża Szybu Prezydent, która ujawni kilka sekretów.

W dzień INDUSTRIADY, 10 czerwca,

zapraszamy do Huty Królewskiej. Inicjatywy, warsztaty i akcje artystyczne przygotowało Stowarzyszenie Wspierania Twórczości i Rozwoju AKME oraz Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Najmłodszych zaprosimy do udziału w warsztatach z sensoplastyki pod hasłem Surówka z marchewki, a całe rodziny do wspólnego tworzenia Pomnika Maszyny. Odwiedzający teren Huty będą mogli wziąć także udział w warsztatach muzycznych Kombinat Dźwięków oraz w warsztatach sitodruku i tańca. Dla miłośników fotografii przygotowano warsztaty Malowanie Światłem za Pomocą Maszyny Doskonałej – chętni do udziału proszeni są o przyniesienie ze sobą aparatów fotograficznych bądź telefonów z opcją robienia zdjęć.

Za sprawą prezentacji Śladami ognia.

Huta mówi będzie można przenieść się w czasie i wysłuchać opowieści i wspomnień byłych pracowników hut i ich rodzin. Tereny huty opanują też niecodzienne dźwięki. Muzyczny performance Piotra Ceglarka i Jana Dybały przeniesie uczestników INDUSTRIADY w przeszłość i pozwoli wczuć się w rytmy hut sprzed lat.

Finałem imprezy będzie spektakl taneczny Jaram się. Pamięć pokoleń z udziałem dzieci ze szkoły podstawowej nr 32 w Chorzowie Batorym. Przedstawienie inspirowane jest historią hutnictwa, a za koncepcję i przygotowanie młodych tancerzy odpowiada Rafał Urbacki.

Wszystkie wydarzenia dostępne są dla uczestników za darmo.

Inauguracja INDUSTRIADY 2017 oraz wydarzenia w Hucie Królewskiej organizowane są dzięki zaangażowaniu finansowemu samorządu Województwa Śląskiego i Miasta Chorzów. Szczegółowy program wszystkich działań w ramach INDUSTRIADY 2017 dostępny jest pod linkiem.

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest