Policja zatrzymuje kolejnych pseudokibiców

5 czerwca 2017 Wyłączone przez Tomasz Breguła

W ubiegły piątek Ruch rozegrał ostatni mecz w sezonie i pożegnał się z Ekstraklasą. W trakcie spotkania chorzowscy chuligani rzucali race na murawę, a po jego zakończeniu wtargnęli na boisko. Policja zatrzymała już 10 osób, które brały udział w tym incydencie. Prawdopodobnie na tym się nie skończy.

– Policjanci ustalili kolejne dwie osoby, które wbiegły na murawę w trakcie piątkowego meczu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. To jeszcze ni koniec  tej sprawy.  Nad zgromadzonym materiałem dowodowym, nadal pracują policjanci, i zapewne niebawem kolejne osoby, które tego dnia naruszyły prawo usłyszą zarzuty – informuje chorzowska komenda policji.

W drugiej połowie spotkania, w sektorze gospodarzy, grupa pseudokibiców odpaliła kilkadziesiąt rac, rzucając nimi w zawodników i pracowników ochrony. Duża ich część upadła na murawę boiska. Po chwili sytuacja powtórzyła się. Ilość odpalonych rac i spowodowana tym konieczność ich dogaszania oraz sprzątnięcia z murawy spowodowała, że sędzia przerwał mecz na 23 minuty.

Zabezpieczający mecz policjanci zauważyli również przygotowania stadionowych chuliganów do wtargnięcia na murawę. Przepisy Ekstraklasy zabraniają przebywania na płycie boiska innym osobom, niż zawodnicy, trenerzy, czy fotoreporterzy. Aby móc obserwować i nagrywać agresywne zachowania pseudokibiców oraz natychmiast podjąć odpowiednie kroki w przypadku zagrożenia, część policjantów przedstawiciele klubu wyposażyli w kamizelki klubowe, które upoważniają do przebywania na murawie w trakcie meczu.

– Po zakończonym meczu na murawie pozostali tylko zawodnicy Ruchu Chorzów, chcący pożegnać się ze swoimi kibicami. Wtedy z różnych stron stadionu na płytę boiska przedostało się kilkunastu agresywnych pseudokibiców, biegnących w kierunku piłkarzy i budynku klubowego. Nie reagowali oni na polecenia służby ochrony. Wtedy do działań wkroczyli policjanci. Uniemożliwili oni przedostanie się na murawę dalszym chuliganom, zatrzymując także tych, którzy już weszli na płytę. W działaniach uczestniczyli także mundurowi na koniach. Zakończyło się to zatrzymaniem sześciu osób w wieku od 18 do 45 lat – relacjonują chorzowscy policjanci.

Źródło: KMP Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest