V Bieg dla Słonia.

22 czerwca 2017 Wyłączono przez redakcja

W piątek, 23 czerwca już po raz piąty pobiegną dla Słonia – Artura Hajzera, himalaisty tragicznie zmarłego w 2013 roku. Dotychczasowe edycje na stracie zgromadziły przeszło 5 tysięcy osób.

Jak co roku biegacze wystartują o godzinie 22.00,  po raz drugi z bieżni lekkoatletycznego boiska treningowego Stadionu Śląskiego, i pobiegną parkowymi alejami w świetle czołówek na dystansie niespełna 7. kilometrów. Nawiązuje on do siedmiu ośmiotysięczników, na których stanął Artur Hajzer. Na pokonanie trasy zawodnicy będą mieli godzinę czasu.

Start i meta imprezy usytuowana jest na lekkoatletycznym boisku treningowym Stadionu Śląskiego.

Podobnie jak w ubiegłych latach udział w biegu jest bezpłatny. Zawodnicy nie wnoszą opłat startowych, a cały koszt pokrywają organizatorzy. Bieg ma charakter memoriałowy – nie ma pomiaru czasy, klasyfikacji, czy zwycięzców. Biegniemy dla idei!

Po biegu przewidziane jest losowanie nagród.

W minionych edycjach imprezy na starcie stawali między innymi wybitni wspinacze i himalaiści Adam Bielecki i Artur Małek, którzy razem z Tomaszem Kowalskim i Maciejem Berbeką, jako pierwsi zimą zdobyli leżący w Karakorum ośmiotysięcznik Broad Peak. Obecni byli także Janusz Majer, Krzysztof Wielicki, czy Ryszard Pawłowski.

 

Program biegu:

  • od godziny 20:00 rejestracja uczestników biegu,
  • godzina 21:50 zakończenie rejestracji,
  • godzina 22:00 start biegu,
  • godzina 23:00 zamknięcie trasy,
  • od 23:05 losowanie nagród.
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest