Dzieje się.

Dzieje się.

29 lipca 2017 Wyłączono przez redakcja

Zapraszamy do aktywnego udziału w wydarzenia kulturalnych i sportowych na terenie naszego miasta. Wziąłeś w nich udział? Podziel się informacjami z innymi. Prześlij ciekawe, interesujące zdjęcia. Napisz artykuł. Zachęć innych niech też wezmą aktywny udział w życiu Chorzowa. 

Turniej Siatkówki Plażowej – 29.07

MORiS Chorzów zaprasza do wzięcia udziału w Turnieju Siatkówki Plażowej, który odbędzie się 29 lipca na Orliku przy ul. Kościuszki w Chorzowie. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 10:00. Zgłoszenia drużyn dwuosobowych przyjmowane będą mailowo na adres  manager@moris.chorzow.pl. Rozgrywki odbędą się tylko w jednej kategorii – OPEN. System gier zostanie ustalony po zakończeniu zapisów. Wstęp wolny. Dla najlepszych zawodników MORiS przygotował atrakcyjne nagrody – karty podarunkowe Decathlon, vouchery na Padla, do Parku Trampolin oraz do Laser House.

Zabierz psiaka ze schroniska na spacer – 29 i 30.07

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie zaprasza na lipcowe dni otwarte, które odbędą się w 22, 23, 29 oraz 30 lipca w godz. 10-14. Zabrać psiaka na spacer mogą pełnoletni miłośnicy czworonogów lub dzieci i młodzież pod opieką osób dorosłych. Schronisko jak zwykle chętnie przyjmie najróżniejsze dary. Najbardziej potrzebne są: mokra karma dla kotów dorosłych oraz kociąt, żwirek dla kotów, ubranka pooperacyjne dla małych i średnich psów, smycze i obroże lub darowizny na rzecz leczenia starych i chorych zwierząt przebywających w schronisku.

Peleton Tour de Pologne znów przejedzie przez Chorzów – 30.07

Najpierw chorzowianie  na rowerach, a dopiero potem najlepsi kolarze na świecie. Zanim do miasta wjadą profesjonaliści, fragment trasy wyścigu zostanie otwarty dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Chorzowski peleton wystartuje o godzinie 13:30 z placu kościelnego przy ul. Łagiewnickiej (przy parafii pw. św. Józefa) i przejedzie do Premii Lotnej przy ul. Krakusa. W tym miejscu, jak co roku, stanie Strefa Kibica. Od godziny 12:00 na mieszkańców czekać będą tam liczne atrakcje, m.in. tor przeszkód i warsztaty z naprawiania rowerów. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami oraz zawodów na rowerach stacjonarnych – na „wykręcenie” największego dystansu w minutę. W Strefie Kibica zobaczyć będzie można także zabytkowe rowery, m.in. drewniany jednoślad z 1888 roku.

30 lipca wprowadzone zostaną tymczasowe ograniczenia postoju pojazdów:

1. ul. 11 Listopada, miejsca postojowe w rejonie budynku nr 63, 65,
2. ul. 11 Listopada na odcinku od skrzyżowania z ul. Bończyka z ul. Krzy żową (pas ruchu w kierunku ul. Krzyżowej),
3. ul. Łagiewnicka na odcinku od skrzyżowania z ul. Krzyżową do ronda przy ul. Pudlerskiej, Miarki i Mariańskiej (oba kierunki ruchu),
4. ul. Krakusa na odcinku od skrzyżowania z ul. Floriańską do skrzyżowania z ul. Katowicką (pas ruchu w kierunku ul. Katowickiej).

Sąsiedzki Festiwal Filmowy „Viva la Cwajka” i akcja „Nie zgub mnie” – 3.08

Letni wieczór, leżaki, duży ekran i … dobry, lekki francuski film. To na finał. Wcześniej bajki, gry, zabawy, w którym najmłodszym uczestnikom towarzyszyć będzie Sznupek, czyli maskotka śląskiej policji. Każde dziecko otrzyma specjalną opaskę, która ma pomóc w sytuacji, gdy maluch się zgubi. To wszystko na chorzowskiej „Cwajce”,  gdzie 3 sierpnia ruszy Sąsiedzki Festiwal Filmowy i akcja „Nie zgub mnie”. W pięć sierpniowych czwartków w Chorzowie II będzie można poczuć się jak we Francji. W ramach Sąsiedzkiego Festiwalu Filmowego „Viva la Cwajka” będzie można bezpłatnie zobaczyć dobre, francuskie kino. – Wybierając repertuar staraliśmy się zaproponować takie propozycje, które będą idealne na długie, letnie wieczory – mówi Tomasz Ignalski, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury. – Wszystko po to, by zaproponować mieszkańcom rozrywkę na dobrym poziomie, by pokazać, że rodzinne, wspólne spędzanie czasu może być ciekawe dla wszystkich, bez względu na wiek. Dlatego każda projekcja poprzedzona będzie licznymi atrakcjami skierowanymi głównie do najmłodszych Chorzowian. – Integracja pokoleń musi zakładać organizację takich wydarzeń, w których będą chcieć wziąć zarówno seniorzy, jak i młodzież czy dzieci – tłumaczy Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta Chorzowa ds. aktywizacji społecznej. – To także idealna okazja, by w innym otoczeniu promować dobre postawy, na przykład te związane z bezpieczeństwem. I w związku z tym z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie pierwszego dnia festiwalu wystartuje akcja „Nie zgub mnie”. – Celem jej jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem zagubień dzieci – mówi podinspektor Robert Łuszcz, komendant Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. – Najczęściej dzieci gubią się w czasie zakupów w super marketach czy w czasie dużych wydarzeń i imprez masowych. W czasie akcji, której pierwszy etap rozpoczynamy w czasie Sąsiedzkiego Festiwalu Filmowego, będziemy starali się mówić o tym, jak takim sytuacjom zapobiec, a każde dziecko otrzyma specjalną opaskę, na której opiekunowie będą mogli zapisać swój numer telefonu. To w wielu przypadkach może oszczędzić wielu godzin niepokoju. Podobną akcję organizowaliśmy w Katowicach i spotkała się z ciepłym przyjęciem.  Festiwal rozpocznie się 3 sierpnia o godz. 18. 00 na Placu Mickiewicza w Chorzowie, pokaz filmu zaplanowano na godz. 21. 00. Podobnie będzie w kolejnych terminach.

Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3

27.07 godz. 17:00 Chris Ellys (Słowacja) – Hard Rock – koncert w ramach festiwau One Man Act
28.07 godz. 10:00 „Bal u Tęczowego ludka” – Zabawa taneczna dla dzieci – Galeria Antresola

Kino Grajfka

28.07 godz. 19:00 – „Facet na miarę”
29.07 godz. 20:00 – „Szef”
02.08 godz. 19:00 – „Mama”

Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59

28.07 godz. 10.00 LATO W MIEŚCIE – wakacyjne warsztaty artystyczne
31.08 godz. 10.00 LATO W MIEŚCIE – „Letnie Igrzyska Olimpijskie” w Skansenie
01.08 godz. 10.00 LATO W MIEŚCIE – wakacyjne warsztaty plenerowe

Miejski Dom Kultury „Batory” ul. Stefana Batorego 6

29.07. w godz. 10:00 Transformacja tańcem – jasna wizja życia – Pracownia rozwoju osobistego Balans

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest