Kompleks szpitalny przy K. Miarki 40 na mieszkania komunalne.

6 lipca 2017 Wyłączono przez redakcja

Kilka dni temu ruszyła budowa przy ul. Truchana, a tymczasem Chorzów otrzymał spory zastrzyk gotówki na kolejną inwestycję w mieszkalnictwo komunalne. Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał miastu 8 mln zł dotacji na przebudowę budynku przy ul. Karola Miarki 40.

Przez lata pod tym adresem znajdował się jeden z pawilonów szpitalnych. Po zakończeniu procesu centralizacji Zespołu Szpitali Miejskich i przeniesieniu wszystkich oddziałów na ul. Strzelców Bytomskich, budynek w Chorzowie II zyska zupełnie nową funkcję. Gruntowny remont szacowany na prawie 19 mln zł, pozwoli na utworzenie w tym miejscu 77 mieszkań komunalnych.

–  Inwestycje w mieszkalnictwo komunalne prowadzone są także przy ul. Kościuszki i Truchana, ale najwięcej lokali powstanie właśnie przy ul. Karola Miarki. – podkreśla Marcin Michalik, zastępca prezydenta miasta.

– Nowe mieszkania to oferta dla chorzowian, którzy nie są zamożni, ale mają stałe dochody – dodaje wiceprezydent.

Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych przy ul. Karola Miarki to marzec 2018 roku, a zakończenia – luty 2020. W budynku znajdzie się 6 wind (po jednej w każdej klatce), a także wózkownie i rowerownie. 8 mieszkań zostanie przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W projekcie uwzględniono także parkingi oraz garaże podziemne. Średnia powierzchnia mieszkania to 51 m2.

Obecnie w Chorzowie trwa również budowa budynku mieszkalno-usługowego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Kościuszki, w miejscu dawnych osadników hutniczych. W 2018 r. gotowych ma być tam 61 nowych mieszkań, w tym 16 komunalnych, na które miasto dostało z BGK 0,9 mln zł. Mieszkania komunalne mają też powstać w nowym segmencie przy ul. Żeromskiego.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest