Tour de Pologne w Chorzowie – 30 lipca, niedziela

Tour de Pologne w Chorzowie – 30 lipca, niedziela

25 lipca 2017 Wyłączono przez redakcja

Najpierw chorzowianie  na rowerach, a dopiero potem najlepsi kolarze na świecie. Zanim do miasta wjadą profesjonaliści, fragment trasy wyścigu zostanie otwarty dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Chorzowski peleton wystartuje o godzinie 13:30 z placu kościelnego przy ul. Łagiewnickiej (przy parafii pw. św. Józefa) i przejedzie do Premii Lotnej przy ul. Krakusa. W tym miejscu, jak co roku, stanie Strefa Kibica. Od godziny 12:00 na mieszkańców czekać będą tam liczne atrakcje, m.in. tor przeszkód i warsztaty z naprawiania rowerów. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami oraz zawodów na rowerach stacjonarnych – na „wykręcenie” największego dystansu w minutę. W Strefie Kibica zobaczyć będzie można także zabytkowe rowery, m.in. drewniany jednoślad z 1888 roku.

Strefa Kibica, przy ul. Krakusa, godzina: 12:00 – 15:30, wstęp wolny
Rekreacyjny przejazd fragmentem trasy Tour de Pologne: zbiórka 13:30, plac kościelny przy ul. Łagiewnickiej, wstęp wolny

Trasa wyścigu

Planowana godzina wjazdu peletonu do Chorzowa to 14:56 (może ulec zmianie o kilka minut; w zależności od tempa jazdy). Kolarze przyjadą od strony Bytomia i najpierw wjadą na ulicę Łagiewnicką. Podobnie jak w latach ubiegłych walczyć będą o punkty na lotnej premii na ulicy Krakusa. Tuż za premią dojdzie do zasadniczej zmiany. Peleton nie skręci w prawo w ulicę Katowicką (w stronę Klimzowca; w ubiegłych latach przejeżdżał ulicą Gałeczki), lecz w lewo. Następnie kolarze przejadą przez Chorzów Stary do Siemianowic Śląskich.

wjazd z Bytomia ul. Łagiewnicka, Niedurnego, 11 Listopada, Krzyżowa, Łagiewnicka, Rondo Wagnera, Mariańska, Janasa, przecinamy 3 Maja, Styczyńskiego, Filarowa, rondo, Floriańska, Krakusa – lotna premia, Katowicka, Stabika, Stacyjna, Legnicka, Rębaczy, Główna, Michałkowicka,  wjazd do Siemianowic Śląskich.

W tym roku trasa została skrócona ze względu na remont ulicy Katowickiej.

Utrudnienia na drogach

Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić między godziną 14.00 a 16.00. Czas przejazdu kolarzy przewidywany jest na ok. 15 min. Trasa wyścigu będzie wyłączona z ruchu samochodowego na czas przejazdu ekip technicznych oraz kolarzy i otwarta zaraz po przejeździe. Wyjątkiem będzie ul. Krakusa, gdzie przewidziana jest lotna premia. Tu ze względu na przygotowania techniczne, ulica będzie zamknięta już od ok. godz. 13.00.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest