Chorzowianin w finale konkursu „Złota Nitka”

Chorzowianin w finale konkursu „Złota Nitka”

5 września 2017 Wyłączono przez redakcja

Już niebawem, bo 18.10.2017 w Łodzi na finałowym pokazie mody w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „ZŁOTA NITKA” 2017 – w Centrum Promocji Mody ASP w Łódzi, udział wieźmie ChorzowianinTymoteusz Mierzwa, tegoroczny absolwent katowickiej WST – kierunku projektowania ubioru.

Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych po 1987 r. Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie są jednak tak ważne jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs będzie miał bowiem na celu zaprezentowanie potencjału polskich projektantów. Do finału konkursu dopuszczono 15 osób profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów, którzy nie przekroczyli 30 roku życia. Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie są jednak tak ważne jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs ma bowiem na celu zaprezentowanie potencjału twórczego polskich projektantów, stworzenie im sceny, na której będą mogli zaprezentować swój talent oraz indywidualność.

Efektowana awangarda czy klasyczna elegancja? Casualowa nonszalancja czy uniwersalny minimalizm? Jaka będzie zwycięska kolekcja? Przekonamy się o tym już 18 października br. w auli Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi.

Artyści zawalczą o nagrodę główną w wysokości 30 000 PLN, której zdobywca otrzyma także „dziką kartę” pozwalającą na udział w międzynardowym konkursie dla projektantów – International Contest – Łódź Young Fashion Award 2017.

źródło

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest