„Jadę na staż” rekrutacja do projektu

„Jadę na staż” rekrutacja do projektu

22 września 2017 Wyłączone przez redakcja

Osoby w wieku od 18 do 35 lat, niepracujące i niekształcące się w trybie stacjonarnym, mają możliwość skorzystania ze staży w Niemczech w zawodach technicznych w ramach ponadnarodowego projektu realizowanego przez Fundację Imago. Partnerami są chorzowski i zabrzański Urząd Pracy oraz firmy BSW gGmbH i RONAL GmbH.

Podczas dwumiesięcznego pobytu w Niemczech uczestnicy zdobywają doświadczenie zawodowe m.in. jako programiści/ operatorzy obrabiarek CNC, spawacze, elektrycy, ale możliwości zawodowych jest znacznie więcej. Na staż mogą bowiem liczyć również mechatronicy, spedytorzy, magazynierzy, automatycy, odlewnicy, ale też osoby bez kwalifikacji, które chciałyby od strony praktycznej poznać pracę w nowym zawodzie. Mile widziane są również kobiety – absolwentki szkół zawodowych i kierunków technicznych. Pracodawcy coraz częściej doceniają ich fachowość, wiedzę i umiejętności  w zawodach stereotypowo postrzeganych jako męskie.

Przed wyjazdem grupy do Niemiec organizowany jest etap przygotowań, w ramach którego uczestnicy biorą udział w kursie językowym, wizycie studyjnej czy warsztatach integracyjnych, a po powrocie do kraju mogą skorzystać m.in. ze szkoleń pozwalających uzyskać lub uzupełnić niezbędne do pracy w danym zawodzie kwalifikacje. Nad komunikacją z grupą i przebiegiem stażu czuwa mentor oraz koordynatorzy w Polsce i w Niemczech. Organizatorzy zapewniają bezpłatne zakwaterowanie w Niemczech, wyżywienie, dojazd i kieszonkowe. Wszystkie formy wsparcia realizowane przed wyjazdem i po powrocie do kraju również są bezpłatne.

W październiku na staż wyjadą jeszcze 2 grupy uczestników projektu. Osoby, które lubią poznawać świat, uczyć się języków obcych i mierzyć z nowymi wyzwaniami, a przede wszystkim chcą podnieść swoją wartość na rynku pracy zachęcamy do kontaktu z biurem Fundacji Imago, tel. 504 565 301. W woj. śląskim Biura Fundacji mieszczą się w Zabrzu przy ul. Wolności 262 oraz Rybniku przy ul. Floriańskiej 1. Informacje o projekcie uzyskać można również w Powiatowych Urzędach Pracy w Chorzowie i Zabrzu.

Projekt „Jadę na staż! Zagraniczne doświadczenia zawodowe szansą na rynku pracy osób w wieku 18-35 lat ze Śląska” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest