Nastolatek drukował pieniądze

26 września 2017 Wyłączone przez Tomasz Breguła

Mieszkanka Katowic usiłowała zapłacić w jednym z chorzowskich sklepów fałszywym banknotem. Okazało się, że wyprodukował go jej nastoletni syn.

Po tym jak kobieta usiłowała zapłacić za zakupy fałszywym stuzłotowym banknotem, na miejsce wezwano policję. Mundurowi zatrzymali kobietę i przewieźli ją do komendy, by wyjaśnić całą sprawę. Początkowo wszystko wskazywało na to, że została oszukana, gdy robiła zakupy na targowisku. Przypuszczano, że sprzedawca wydał jej fałszywy banknot. Prawda była jednak inna.

Banknot podmienił kobiecie w portfelu jej 14-letni syn. Wg ustaleń śledczych, nastolatek kilka tygodni wcześniej wyprodukował na domowym sprzęcie komputerowym kilka banknotów. Najpierw chciał wydrukować pięćdziesiątki, ale z uwagi na nie najlepszą ich jakość, postanowił wyprodukować banknoty stuzłotowe – wyjaśniają chorzowscy policjanci.

W sumie chłopak wyprodukował sześć podobnych banknotów o nominałach 100 i 50 złotych. Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, który posłużył do podrabiania pieniędzy, nieudane wydruki, a także cztery banknoty – trzy stuzłotowe i jeden pięćdziesięciozłotowy. Za podrabianie pieniędzy grozi kara nawet 25 lat więzienia. Z uwagi na swój wiek, sprawca odpowie jednak przed sądem dla nieletnich.

Źródło: KMP Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest