Na basenie praca wre… [ZDJĘCIA]

4 października 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Ciekawi was jak wygląda teraz basen przy Placu Powstańców Śląskich? Trwa modernizacja obiektu, której zakończenie planowane jest na luty przyszłego roku.

Obiekt, w którym nauczyło się pływać kilka pokoleń chorzowian, ma się stać nowoczesny i konkurencyjny. – Kilka firm z terenu Śląska oraz jedna z Warszawy wykonują remont naszego basenu. W zakresie robót znajdują się m. in. instalacja ruchomego dna, wymiana jacuzzi, instalacja wentylacji mechanicznej, remont szatni i pryszniców oraz termomodernizacja i wymiana okien budynku – informuje Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.

Po remoncie pływalnia, podobnie jak do tej pory, służyć będzie uczniom pobliskich szkół, WOPR-owi, szkółce pływackiej „Morsiki” i wszystkim chętnym podczas godzin ogólnodostępnych. W związku z nowymi możliwościami jakie daje ruchome dno, mają pojawić się nowe propozycje dla użytkowników.

Obecnie wnętrze budynku, na skutek prowadzonych prac, przestaje przypominać to, które mają w pamięci chorzowianie. – Każdy remont składa się z dwóch faz, najpierw trzeba zdemontować to co było i dopiero potem zacząć budować nowe. Przy Powstańców trwa jeszcze faza „niszczenia”. Dobrze to widać na zdjęciach. Warto je zobaczyć, bo skutecznie obrazują zakres modernizacji, która będzie kosztować ok. 5,5 mln zł – czytamy na stronie www MORiS-u.

Źródło: MORiS

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest