Rockowy wehikuł czasu

4 października 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Już jutro (5 października) w klubie Leśniczówka odbędzie się pierwszy koncert norweskiej grupy Pristine w Polsce. To będzie solidna dawka rocka w oldschoolowym stylu!

Norweska formacja Pristine znakomicie wstrzeliła się w prawdziwy renesans mody na rockowe granie w starym stylu. Dowodzona przez weterankę programów typu talent show oraz kompozytorkę muzyki dla dzieci – Heidi Solheim – stale powiększa grono słuchaczy, zręcznie mieszając brzmienia blues-rockowe z psychodelią.

Zadebiutowali w 2011 roku bardzo udaną płytą Detoxing, a sporo zamieszania narobili znakomitym ubiegłorocznym albumem Reboot, który był wymieniany w gronie najciekawszych krążków 2016 roku przez wiele rockowych redakcji w całej Europie. Jak widać nie próżnują, bo po koncertach w wielu europejskich krajach u boku takich zespołów jak Blues Pills czy The Brew, szybko przypominają o sobie kolejną płytą.

Album Ninja – czwarty w dorobku Pristine – ukaże się 23 czerwca nakładem znanej wytwórni Nuclear Blast. Nagrań z tego krążka na pewno nie zabraknie w koncertowej setliście podczas występu Pristine w Polsce, będącego częścią trasy promującej to nowe wydawnictwo.

Zespół już w tej chwili ma zaplanowanych kilkanaście koncertów w Niemczech, Szwajcarii, Czechach oraz właśnie w Polsce – ten będzie pierwszym w naszym kraju w jedenastoletniej historii grupy.

– Pristine mają opinię znakomitej grupy koncertowej i jesteśmy przekonani, że opinię tę potwierdzą także w naszym kraju. Formacja pojawi się 5 października na scenie chorzowskiej Lesniczówki.

Zapowiada się wieczór w kapitalnym rockowym klimacie – przekonują organizatorzy.

05.10.2017

Start: 20.00

Bilety:

39 zł – przedsprzedaż.

49 zł – w dniu koncertu.

 

Źródło: Leśniczówka

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest