Z nożem na dostawcę pizzy

Z nożem na dostawcę pizzy

2 października 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Nieznany mężczyzna dzwoni i zamawia pizzę. Gdy dostawca przyjeżdża pod wskazany adres, okazuje się, że to pustostan, a po chwili… zostaje zaatakowany nożem. Brzmi jak początek scenariusza do amerykańskiego thrillera? To historia, która wydarzyła naprawdę! I to Chorzowie!

Pod koniec września, ok. godz. 15:00, do jednej z chorzowskich pizzerii zadzwonił młody mężczyzna i złożył zamówienie. Jak się później okazało, miało ono zostać dostarczone… do pustostanu. Kiedy dostawca pizzy był już na klatce schodowej i zaczął orientować się w sytuacji, został zaatakowany nożem. Na szczęście wyszedł cało z opresji.

– Gdy tylko mężczyzna zawiadomił o zdarzeniu policję, do akcji wkroczyli kryminalni. Dzięki zabezpieczonym śladom oraz zapisom monitoringu, zaledwie kilka dni później namierzono i zatrzymano „amatora pizzy”. 18-letni mieszkaniec Chorzowa usłyszał już zarzuty – informuje chorzowska komenda.

Na wniosek śledczych i prokuratora, chorzowski sąd aresztował nożownika. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu teraz nawet 12-letni pobyt w więzieniu.

 

Fot.: Freepik.com

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest