Dzień Otwarty Stadionu Śląskiego [ZDJĘCIA]

2 października 2017 Wyłączone przez Tomasz Breguła

Blisko 100 tysięcy osób odwiedziło Stadion Śląski w Dniu Otwartym, który odbył się 1 października. Była to pierwsza okazja do zwiedzenia chorzowskiego giganta po kilkuletniej modernizacji. Zobaczcie galerię z tego wydarzenia!

Dzień Otwarty Stadionu Śląskiego odbył się 1 października. Przez bramy stadionu przez cały czas trwania imprezy przeszło blisko 100 tysięcy osób. Przed bramami rozdawane były pamiątkowe, bezpłatne bilety wstępu.

– Otwieramy dzisiaj nowy rozdział historii Stadionu Śląskiego. Legenda, jaką bez wątpliwie jest arena narodowa w Chorzowie, powraca, a wraz z nią wszystko to, co w sporcie najcenniejsze – pamięć o sukcesach i emocjach, jakie nam przez kilka dekad tutaj towarzyszyły. Nowa stadionowa infrastruktura i multifunkcyjny charakter sprawiają, że będzie to ważny punkt na sportowej mapie Polski, Europy i świata. Otwarcie stadionu miał być dniem mieszkańców, i tak się stało – śląski otworzył przed nimi swoje bramy i to oni byli tego dnia najważniejsi. Pamiętamy, że to mieszkańcy regionu przed laty budowali Stadion Śląski – ikony naszego województwa. Jestem przekonany, że na Śląskim zagości na nowo piłka nożna, lekkoatletyka, żużel oraz wielkie światowe gwiazdy muzyki –powiedział Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

W programie Dnia Otwartego znalazły się dwa wydarzenia sportowe: lekkoatletyczne i piłkarskie. W niedzielę na Stadionie finiszowali uczestnicy PKO Silesia Marathonu jednej z największych imprez biegowych w Polsce. W tegorocznej edycji udział wzięło rekordowo ok. 6 tys. biegaczy. Ważnym punktem Dnia Otwartego była „Sportowa lekcja historii”, czyli mecz wspomnień Polska – ZSRR z 1957 roku. Spotkanie, w którym wystąpili piłkarze z reprezentacji Śląska oldbojów i zaproszeni goście zakończyło się zwycięstwem drużyny ZSRR 6:3.

Drużynę Polski poprowadził Zdzisław Podedworny, a w ekipie zagrali m.in. Radosław Gilewicz, Ireneusz Jeleń, Mariusz Śrutwa, Kamil Kosowski. W umownej drużynie ZSRR, pod wodzą Antoniego Piechniczka, wystąpili m.in. Dariusz Dudek, Dariusz Gęsior, Łukasz Surma czy Wojciech Myszor.

– To niezwykle ważny dzień w historii Stadionu Śląskiego. Cieszę się, że tak wiele osób nie tylko z woj. śląskiego zdecydowało się być tu razem z nami i przeżywać pierwsze, sportowe emocje– mówi Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego.

Przez cały czas trwania imprezy na obwodnicy Stadionu Śląskiego do dyspozycji zwiedzających były atrakcje sportowo-rozrywkowe dla dzieci i młodzieży przygotowane we współpracy z AWF-em Katowice oraz Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Zwiedzający mogli także zobaczyć wystawę poświęconą Gerardowi Cieślikowi.

Kolejne sportowe zmagania na Stadionie Śląskim będziemy mogli obserwować już 7 i 10 października podczas meczów rundy kwalifikacyjnej ME U-19 w piłce nożnej.

Stadion Śląski liczy 54 378 miejsc siedzących. Podczas koncertów muzycznych pomieści ok. 85 tysięcy osób. Obiekt wyposażony jest w 25 lóż VIP. Dysponuje 1777. miejscami biznesowymi oraz 106. miejscami dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: Adam Pawlicki – Stadion Śląski

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest