Nie żyje legenda rocka.

Nie żyje legenda rocka.

24 października 2017 Wyłączone przez redakcja

Zmarł George Young, brat Angusa i Macolma, producent AC/DC. 22 października 2017 w wieku 70 lat zmarł wieloletni producent AC/DC, muzyk zespołów The Easybeats i Flash And The Pan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Świat muzyki znów przeżywa żałobę. Tragiczne historie, jedna za drugą, coraz bardziej dotykają największych muzyków świata. Tym razem zmarła legenda. Jego przyjaciele i wszyscy związani z tą branżą niezwykle mocno to przeżywają.

Nie żyje George Young, legendarny australijski muzyk i producent zespołu AC/DC. O jego śmierci poinformował właśnie zespół za pomocą Facebooka. Jak określają Younga media, był nie tylko producentem, ale też pionierem muzyki.

Odpowiadał m.in. za brzmienie wczesnych płyt AC/DC, od debiutanckiego „High Voltage” z 1975 po „Powerage” z 1978, w tym kultowego „Let There Be Rock”, a także krążków z lat 80., „Who Made Who” i „Blow Up Your Video”. Sam George na „High Voltage” wspierał braci jako gitarzysta basowy, a w 2000 roku wyprodukował płytę „Stiff Upper Lip”.

George Young zaczynał swoją karierę jako muzyk rockowy. Na początku grał na gitarze w australijskiej rock’n’rollowej grupie The Easybeats. Był współautorem takich przebojów, jak „Friday on my mind”, czy „Love is in the air”. W swojej karierze prócz gitary sięgał także po bas. Na tym instrumencie towarzyszył m.in. początkom grupy AC/DC, której następnie został producentem.

Muzycy z całego świata wyrażają swój żal i współczucie dla bliskich George’a Younga. Wyrazy miłości i współczucia kierowane są także do jego „podopiecznych” z AC/DC.

Źródło: rmf24.pl

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest