Polonezem przez Polskę – widowisko taneczne 11 listopada 2017.

Polonezem przez Polskę – widowisko taneczne 11 listopada 2017.

6 listopada 2017 Wyłączone przez redakcja

Zapraszamy na wyjątkowe taneczne widowisko pod hasłem Polonezem przez Polskę, które odbędzie się 11 listopada 2017 o godz. 17.00 na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury. Niezwykły spektakl łączący muzykę, taniec i działania animacyjne został przygotowany przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Chorzów – Andrzej Kotala. Wstęp wolny!

Na scenie wystąpią zespoły z województwa śląskiego – Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie” z Poczesnej koło Częstochowy oraz Zespół Regionalny „Istebna”. Grupy zaprezentują kombinację własnego repertuaru (z uwzględnieniem tańców narodowych) oraz wspólnie wypracowany spektakl teatru tańca współczesnego inspirowany tańcami narodowymi. W widowisku wezmą udział także studenci PWST w Krakowie – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Całości wydarzenia towarzyszyć będzie materiał wideo obrazujący przygotowania do spektaklu oraz działania animacyjne realizowane od kilku tygodni na terenie woj. śląskiego.

Autorami koncepcji spektaklu są Tobiasz Sebastian Berg i Martyna Łyko, autorem muzyki Kamil Tuszyński. Widowisko “Polonezem przez Polskę” jest finałem projektu “Wiele miejsc. Jedno święto.” prowadzonego przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Projekt łączy działania animacyjne, artystyczne i edukacyje, by zachęcać mieszkańców województwa śląskiego do aktywnego współtworzenia obchodów Święta Niepodległości. W ramach inicjatywy w 40 miejscowościach o utrudnionym dostępie do kultury, w nietypowych przestrzeniach i miejscach prezentowany był spektakl poświęcony tematyce niepodległości. Sceną artystycznych działań stały się klatki schodowe, dziedzińce, place zabaw i inne nieoczywiste przestrzenie. Działania ożywiały miejsca oddalone od instytucji kultury, a ich mieszkańcy byli zapraszani do współtworzenia prezentowanego spektaklu.

Za realizację działania odpowiada Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021, w ramach Programu Dotacyjnego “Niepodległa”.

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest