Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim.

7 listopada 2017 Wyłączone przez redakcja

Stadion Śląski zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości. 11 listopada już po raz szósty na obiektach stadionu odbędzie się piknik rodzinny z militarnymi atrakcjami, a po raz pierwszy z możliwością bezpłatnego zwiedzania zmodernizowanego Śląskiego.  

Piknik rozpocznie się otwarciem wystawy militariów, na której zaprezentowanych zostanie ponad 20 pojazdów wojskowych, w tym m.in. SKOT, Kraz, Ził-157, Zis-151, Ural APA, star 660, Magirus straż pożarna, Humvee, UAZ, Honker. Ponadto będzie można zobaczyć wystawę broni, działa oraz armaty.

Wydział Ruchu Drogowego KWP w Katowicach zaprezentuje miasteczko rowerowe. W programie zaplanowano także tresurę psa policyjnego oraz pokazy musztry paradnej. Na najmłodszych uczestników imprezy czekają liczne atrakcje i konkursy z nagrodami.

Piknik rodzinny odbędzie się 11 listopada br. na obiektach Stadionu Śląskiego. Impreza startuje o godz. 11.00. Wstęp wolny.

Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy na Święto Niepodległości na Śląski z licznymi atrakcjami zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Będzie to również okazja do bezpłatnego zwiedzania wnętrza i zobaczenia miejsc niedostępnych dla publiczności podczas wielkich wydarzeń na obiekcie – mówi Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

Trasa przygotowanej na ten dzień wycieczki obejmuje m.in. arenę główną, szatnie zawodnicze oraz wystawę „Potęga emocji. Stadion Śląski 1956-2017”. Zwiedzanie będzie możliwe od godz. 11.00. Ostatnie wejście grupy o godz.16.30.

Wejście na imprezę oraz do strefy zwiedzania bramą nr 1A.

Partnerami wydarzenia są: Park Śląski, Śląskie Wesołe Miasteczko oraz Ars Cameralis. Patronat medialny objęli Dziennik Zachodni oraz Polskie Radio Katowice.

Impreza współfinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

 

Stadion Śląski Sp. z o.o.

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest